Afb. 2. Leraren van de school voor handelsonderwijs te Middelburg omstreeks 1928. Dr. Unger is de tweede van links op de voorste rij. Foto Zeeuws Documentatiecen trum Middelburg. onderwijs8. In april 1929 werd een aantal klachten over Unger bij het schoolbe stuur gedeponeerd door ds G.H. Kersten, de bekende voorman van de Staatkun dig Gereformeerde Partij. De klachten bestonden hierin, dat dr Unger volgens Kersten '1. gedurig vloekte; 2. onzedelijke gesprekken voerde met de leerlingen 3. de lessen die hij te geven had verwaarloosde'. De onzedelijke gesprekken zou den erin hebben bestaan dat Unger aan leerlingen adressen van publieke vrouwen had genoemd. Het bestuur meende niet dadelijk op de bezwaren te kunnen in gaan en vroeg Kersten eerst nadere informatie. In zijn antwoord verklaarde deze zich bezwaard te voelen 'de door dr. Unger gebezigde woorden neer te schrij ven'. Getuigen konden de klachten verder toelichten. Intussen meldde het be stuur de klachten aan de inspecteur voor het middelbaar onderwijs Elzinga, en vroeg deze hoe hierin te handelen. De inspecteur ontbood Unger daarop voor een onderhoud. Deze ontkende de tegen hem ingebrachte feiten, maar zegde toe tot tevredenheid van bestuur en in spectie werkzaam te willen zijn. Elzinga berichtte het bestuur dat alleen het aan duiden van adressen van publieke vrouwen een grond voor schorsing of ontslag zou kunnen zijn. Het bestuur vroeg Kersten nu zijn klachten verder te willen con- 8. RAZ, Archief van de Vereniging voor handelsonderwijs te Middelburg 1909-1976 (1980) inv. nr. 93. De heer drs F. v.d. Doe, die dit archief inventariseerde, maakte mij op deze gege vens attent. 7

Archief | 1989 | | pagina 37