ARCHEOLOGISCHE KRONIEK VAN ZEELAND OVER 1988 R.M. van Heeringen Inleiding Dit is de tweede archeologische kroniek die met medewerking van het Zeeuwsch Genootschap kan worden gepubliceerd. Het is verheugend om vast te stellen dat nu ook door een ander dan de provinciaal archeoloog een bijdrage is geleverd. Het is dr J.H. van der Werff uit Amersfoort, gespecialiseerd in de studie van Ro meinse amforen, die voor deze 'primeur' zorgt. Hopelijk zullen andere onderzoe kers dit als een stimulans ervaren en in de toekomst een Zeeuws archeologisch steentje bijdragen. De verdere opzet van de kroniek is dezelfde als die van de vo rige aflevering'. De vindplaatsen uit 1988 zijn weergegeven in figuur 1. Tussen haakjes staat de archeologische periode waarop de vondst betrekking heeft. Daarbij staat P voor Prehistorie; R voor Romeinse tijd; VM voor Vroege Middel eeuwen en LM voor Late Middeleeuwen. De hierna volgende bespreking is chro nologisch opgezet van oud naar jong. Prehistorie Aardenburg - Bootstraat 24 De publiciteit rond de urn gevonden aan de Bootstraat 16 (zie hieronder) had tot gevolg dat F. Vleeschouwer uit Aardenburg meedeelde dat bij de bouw van de woning Bootstraat 24 in het midden van de jaren zestig een (vuur)stenen vuistbijl was gevonden alsmede diverse vuurstenen artefacten. Er werd destijds geen ruchtbaarheid aan de vondst gegeven uit angst voor het stilleggen van de bouw werkzaamheden Tholen - Ceresweg Op 29 maart vond de heer W.A. Slabbekoorn uit Kapelle in uitgeworpen grond van een nieuw gegraven sloot aan de Ceresweg i.v.m. de aansluiting van de Oes- terdam op het bestaande wegennet een hoeveelheid aardewerk. Een verkenning van het terrein leerde dat we te maken hebben met een door het uitgevoerde grondwerk verstoorde boerderij uit de Late Ijzertijd. Het bewoningsniveau be vond zich op 15 cm onder de top van het verstoorde subboreale veen (top veen 1. Bij de samenstelling is een selectie toegepast. Alleen vondsten die goed kunnen worden geïllustreerd of die het waard zijn in en wijdere context te worden geplaatst, zijn opgenomen. Een volledig overzicht is te vinden in het jaarverslag van de Rijksdienst voor het Oudheidkun dig Bodemonderzoek 1988 en een verkorte versie in het bulletin van de werkgroep historie en archeologie van het Genootschap (Nehalennia 74, zomer 1989, 5-12). Tenzij anders vermeld zijn de tekeningen en foto's gemaakt op de tekenkamer en in het fotoatelier van de Rijksdienst voor het Oudheidkundig Bodemonderzoek (ROB) te Amersfoort. Handgevormd aardewerk is op doorsnede wit weergegeven, gedraaid aardewerk zwart. 129

Archief | 1989 | | pagina 159