In de loop van 1988 ontvielen het Genootschap door overlijden de volgende leden: mw dr Mia I. Gerhardt, draagster van de erepenning, A.C.H. de Nooyer, F.J.F. Groffen, Joh. de Meij, drs A. van Geuns, mw J.B.M. Hamaker-Boot, G.M. Poldermans, ir H. Verschoor, ir K.G. Wijngaarden, mr J. de Vries, A.J.M. Ver meulen, ds J.H. Kluiver, drs A. van de Ban. Het lidmaatschap werd door 55 leden opgezegd. Aan het eind van 1988 telde het Genootschap 1630 leden, waar van 19 huisgenootleden. Het aantal begunstigers bedroeg 18. Activiteiten Naast de vele activiteiten van de werkgroepen en commissies was er een flink aantal onderwerpen, dat de aandacht vroeg van het bestuur. Daarvan kunnen worden genoemd: - De bemoeienissen van het bestuur - met name die van de hoofdconservator - hebben er toe geleid, dat het toekomstig onderhoud van de 'houten gevel' in de Wagenaarstraat vrijwel verzekerd is. - Door de voorzitter en de secretaris is een aantal gesprekken gevoerd met werk groepen (Theologie, Historie en Archeologie, Geologie en Muziek) en met commissies (commissies Universitaire Contacten en Verzamelingen). Deze ge sprekken hebben ten doel op de hoogte te komen van de wensen en noden van deze groeperingen en om te bereiken, dat de verschillende activiteiten beter op elkaar worden afgestemd. - Er is gestreefd naar regionalisatie van tentoonstellingen zoals die zijn gehou den in Zierikzee en Aardenburg. - De bruikleenovereenkomsten met o.a. het Zeeuws Museum worden geactuali seerd. - Het Zeeuws Museum gaf aanleiding tot bemoeienis doordat vooral van de zijde van het provinciaal bestuur werd aangedrongen op wijziging van de be heersstructuur. Het door het bestuur van het Genootschap ingenomen stand punt, dat door de vertegenwoordigers in het stichtingsbestuur van het museum werd uitgedragen, is in grote lijnen door het stichtingsbestuur overgenomen. Ook het provinciaal bestuur zal zich waarschijnlijk hieraan conformeren. - De jaarlijkse excursie werd gehouden naar Leuven. Er waren iets meer dan 150 deelnemers. - Er zijn voorbereidingen getroffen voor het houden van twee reeksen 'wintercol- leges'. - De lezing over 'iconen' door de Belgische hoogleraar Voordeckers werd be zocht door 150 belangstellenden. - Dr P. Scherft werd voorgedragen als ere-conservator. De Algemene Ledenver gadering van december 1988 benoemde hem als zodanig. - Met het bestuur van de Stichting Godshuizen in Middelburg zijn besprekingen gevoerd om de uitgave van een studie over de Godshuizen te realiseren. - Twee uitgaven in de serie Werken van het Genootschap kwamen in het afgelo pen jaar gereed. Het 'Testament Bommenee' werd in Veere door de burge meester ten doop gehouden. De loco-burgemeester van Goes deed hetzelfde met het boek over het stadhuis van Goes. - Aan de initiatiefnemers voor de oprichting van de nieuwe werkgroep 'Maat schappijwetenschappen' werd waar gewenst assistentie verleend. - Het Werkplan, dat door de Algemene Ledenvergadering werd goedgekeurd, wordt door het bestuur geleidelijk uitgevoerd. VII

Archief | 1989 | | pagina 9