materiaal, consumpties en outillage. Op 17 november was prof. dr ir K. Teer van de TU Delft de eerste docent van een nieuwe reeks wintercolleges over het thema 'Ontwikkelingen en hun gevol gen'. De eerste serie van vijf colleges, gewijd aan de technisch-natuurweten- schappelijke ontwikkelingen, trok 25 deelne(e)m(st)ers en vond in de maanden november en december plaats, eveneens in de Zeeuwse Bibliotheek te Middel burg. De tweede serie gewijd aan de ontwikkelingen in de kunsten, vond in de maanden januari en februari 1990 plaats. Beide reeksen leverden een batig saldo op en werden door alle studenten zeer op prijs gesteld, zoals onder andere uit de resultaten van een enquête bleek. Om de verschillende activiteiten van een aantal cursusgevende instellingen beter op elkaar af te stemmen en versnippering van gelden te voorkomen werd de Stuurgroep Wetenschappelijke Activiteiten Zeeland (SWAZ) in het leven geroe pen. De voorzitter en de secretaris namen namens het Genootschap sinds septem ber aan de beraadslagingen van deze stuurgroep deel. Door de afstandelijke op stelling van de Provincie zijn weliswaar nog geen zichtbare resultaten bereikt, maar het bestuur acht het streven naar coördinatie op dit terrein uiterst zinvol. Het bestuur van het Zeeuws Tijdschrift meende, om een sluitende begroting te verkrijgen, opnieuw een beroep op het Genootschap te moeten doen in de vorm van een zeer aanzienlijke verhoging van de financiële bijdragen. Het bestuur was van mening dat een verhoging van deze bijdrage weliswaar te verdedigen was, maar niet zo extra hoog als het bestuur van het Zeeuws Tijdschrift vroeg. Over deze en andere kwesties vonden op allerlei niveaus besprekingen met het bestuur van het Genootschap plaats. Deze resulteerden in de aanwijzing van een andere drukker van het Zeeuws Tijdschrift en daarmee in een bevredigende oplossing van de budgetaire problemen van het bestuur van het Zeeuws Tijdschrift. De heer A. Teunis, die het eindredacteurschap van de heer M.P. de Bruin voor enige maanden had overgenomen, werd in december afgelost door de nieuwe eindredacteur drs P. van de Velde. Over de ontwikkelingen ten aanzien van het Zeeuws Museum werd een aantal malen overleg gepleegd met de vertegenwoordigers van het Genootschap in het bestuur van deze instelling. De jaarlijkse excursie werd gehouden naar Schouwen Duiveland, alwaar ont vangsten plaats vonden in het stadhuis te Zierikzee en in de kastelen Moermond en Haamstede. Er waren 150 deelne(e)m(st)ers. Op 26 september was het bestuur aanwezig bij de uitreiking van de Zeeuwse Culturele Prijs aan de heer M.P. de Bruin. Op 27 september mocht de voorzitter tijdens de viering van het honderd jarig ju bileum van de Algemene Zeeuwsche Verzekering Maatschappij NV een schilde rij, eens toebehorend aan de heer Nagtglas, in ontvangst nemen. Om na te gaan of er een oplossing gevonden kan worden voor de huisvestings problemen van het Genootschap werd een Huisvestingscommissie ingesteld, die in de loop van 1990 haar bevindingen aan het bestuur zal rapporteren. In gewijzigde samenstelling is de Commissie Verkoop Publicaties nieuw leven ingeblazen om na te gaan hoe de verkoop van Genootschapspublicaties ter hand genomen kan worden. De fondscatalogus is inmiddels geheel bijgewerkt. In 1990 moet de commissie met een uitgewerkt plan komen. De 'houten gevel' bleek bij nadere inspectie zoveel averij te hebben opgelopen, dat de herstelwerkzaamheden opgeschort moesten worden. Inmiddels zijn de no- VIII

Archief | 1990 | | pagina 10