dige gelden beschikbaar, zodat aan de restauratie verder gewerkt kan worden. Door de heer J.P. Leenknegt werd een enquête uitgevoerd naar de belangstelling onder leden en deelne(e)m(st)ers aan de wintercolieges voor lezingen en winter- colleges. In een later stadium zal de heer Leenknegt een onderzoek instellen naar de wensen en verlangens onder de leden ten aanzien van Genootschapsactivitei ten en -aangelegenheden. Van de eerstgenoemde enquête zullen de resultaten medio 1990 bekend zijn. Het 'Portret van het Genootschap' is door de heer Cijsouw, journalist bij de P.Z.C., tot een aantrekkelijke en leesbare brochure bewerkt en zal medio 1990 in druk verschijnen. Met de Commissie tot Redactie van Archief en Werken heeft het bestuur een aantal malen overleg gepleegd over de uitgave van een bundel 'Johan de Brune de Oude' en een studie over 'De Godshuizen te Middelburg'. Over het laatste werk vond ook overleg met het Gasthuis te Middelburg plaats. Beide werken zul len in 1990 het licht zien. Op 22 september gaf het bestuur gevolg aan de uitnodiging van de Commissie Universitaire Contacten (CUC) om een Academische Zitting bij te wonen. Op 11 november was het bestuur aanwezig bij het ingebruiknemingsconcert van het nieuwe clavecimbel van de Werkgroep Muziek. Werkgroepen en commissies Werkgroep Historie en Archeologie In 1989 mocht de werkgroep zijn 25-jarig bestaan vieren, wat tijdens een jubi leumdiner na afloop van de vierde historische studiedag op een ontspannen wijze werd herdacht. Het bestuur constateerde in de jubileumtoespraak dat de werk groep van een klein aantal enthousiaste oprichters in 1964 in deze vijfentwintig jaar tot een bloeiende organisatie is uitgegroeid met een breed draagvlak in ge heel Zeeland. De in 1965 aangegane samenwerking met de Zeeuwse Vereniging voor Dialectonderzoek heeft niet alleen de basis verbreed maar ook tot een vruchtbare wisselwerking tussen de activiteiten geleid. Na enige jaren van stabi lisering mag de werkgroep zich in een lichte groei verheugen. Het ledental be weegt zich thans boven de 800. Het bestuur kwam driemaal bijeen ter bespreking van de activiteiten. Drs P.W. Sijnke trad in september af als vice-voorzitter van de werkgroep. Tot bestuurslid in zijn plaats werd in de ledenvergadering benoemd drs C.H. Peters, gemeentear chivaris van Vlissingen. De algemene ledenvergadering werd dit jaar bij wijze van experiment gecombineerd met de excursie. Hoewel deze combinatie ener zijds als belemmering kan worden gezien, waren bestuur en leden het er over eens dat op deze wijze in elk geval een grotere betrokkenheid van de leden wordt bereikt. In verband met het jubileum van de werkgroep werd een breder thema voor de studiedag gekozen. Naar aanleiding van het 400e geboortejaar van de schilder Adriaen van de Venne werd besloten een aantal lezingen te houden rond het thema 'Cultuur in Zeelands Gouden Eeuw'. In de lezingen werd achtereenvol gens de activiteit van Van de Venne, het letterkundig leven, de schilderkunst en de wetenschapsbeoefening in de periode 1572-1672 behandeld. De studiedag, gesubsidieerd door de Provincie en de gemeente Middelburg, werd goed bezocht en afgesloten met het eerder genoemde jubileumdiner in het Abdijrestaurant. IX

Archief | 1990 | | pagina 11