De jaarlijkse excursie voerde ditmaal naar Goeree-Overflakkee, dat geografisch wel niet tot Zeeland behoort, maar taalkundig gezien een hechte band met de provincie heeft, 's Morgens werden de deelnemers ontvangen in het gemeente huis te Middelhamis, waar ook de jaarvergadering plaatsvond. Na een bezichti ging van het museum en de lunch leidde de tocht naar Goedereede. De dag werd afgesloten met een rondrit over de kop van Goeree. Het verenigingsorgaan Nehalennia verscheen wederom vier maal. Het herfst nummer bestond uit twee onderdelen één gewijd aan de lezingen van de studie dag en één regulier nummer. Getuige het studiedagnummer worden vorderingen gemaakt met de geautomatiseerde verwerking van artikelen. In de samenstelling van de redactie traden geen wijzigingen op. De werkgroep heeft thans drie projecten. a. Indiceren oud-archief Genootschap. Na enige jaren van stilstand is dit project opnieuw ter hand genomen met een aantal nieuwe vrijwilligers. De werkzaamheden bestaan in hoofdzaak uit het con troleren en ordenen van de destijds vervaardigde fiches en het vervaardigen van nieuwe indices. b. Index Nehalennia. De heer J. Luteyn voltooide in 1989 het eerste deel van zijn index op Nehalen nia. Het bestuur zoekt naar wegen om de index uit te geven. c. Huizen, bewoners en bewoningsgeschiedenis van Veere. In de loop van het verslagjaar verkreeg de gemeentearchivaris van Veere, de heer Prinsen een nieuwe betrekking met zijn benoeming tot gemeentearchivaris van Axel en Hulst. Met zijn opvolger de heer Blom dienden nieuwe afspraken te worden gemaakt. Het aantal vrijwilligers liep wat terug, zoals gebruikelijk bij dit soort projecten. Een vaste kem van enthousiaste deelnemers gaat voort op de in geslagen weg. In het najaar organiseerde het bestuur een medewerkersbijeen komst om een tussentijdse balans op te maken en problemen te bespreken. Juridische Werkgroep Over 1989 zijn van deze werkgroep geen activiteiten te melden. Werkgroep Geologie Het ledental van de werkgroep ging met twee achteruit ten opzichte van 1988. Vier leden beëindigden hun lidmaatschap, twee nieuwe leden konden wij verwel komen. In 1989 werden als algemeen lid aan het bestuur toegevoegd de heren T. van Maurik en P. Moerdijk. Het bestuur was in 1989 als volgt samengesteld G.J. Geuze, voorzitter; F.A.D. van Nieulande, vice-voorzitter; J. Gunst, secreta ris; R. Pouwer, penningmeester; J. Moraal, lid; A. Bockom, lid; H.A. Korstanje, lid; algemeen lid T. van Maurik en P. Moerdijk. In 1989 werden twee excursies georganiseerd. Van 4 t/m 7 mei een excursie naar de omgeving van Balagny, waar de groeven van Besles, Ully St. George, en Fer- court bezocht en bemonsterd werden. Op 4 november een excursie naar het Tey- ler Museum in Haarlem. Voor beide excursies was de belangstelling matig. Enkele leden van de werkgroep hebben de mineralen en fossielen verplaatst van de zolder van het Zeeuws Museum naar de kelder (bottendepöt). Helaas is er geen werkruimte meer. Er werden een aantal lezingen gehouden over de volgende onderwerpen. 20 januari. Algemene Ledenvergadering, na de pauze een quiz. X

Archief | 1990 | | pagina 12