17 februari. Drs A. Oosterbaan. Dinosaurussen. 10 maart. Dr D. van Harten. Middellandse Zee geologisch bekeken. 14/15 april. G. Pleyter. Walcheren grondig bekeken. 14 april theoretisch, 15 april praktijk. 4-7 mei. Excursie Frankrijk omgeving Balagny. 26 mei. A. Janse. Vleugelslakjes in de stratigrafie. 15 september. Vakantie ervaringen, na de pauze videofilm D.A. Attenborough. 20 oktober. Prof. dr P. Sondaar. Dwergolifanten. 4 november. Excursie Teyler Museum. 10 november. Prof. dr J.D. de Jong. Vulkanisme. 8 december. G.J. Geuze. Reisimpressies van Spanje Picos de Europa. Werkgroep Muziek In de samenstelling van het bestuur trad wijziging op doordat mw A. Mathijsse- Fondse wegens vertrek uit Zeeland de functie van secretaris neerlegde. In haar plaats werd gekozen mw H.S. Overduin-van der Wiel. Het bestuur kwam vier maal bijeen ter bespreking van de activiteiten. Het aantal leden bewoog zich rond de 150. De jaarlijkse ledenvergadering vond plaats op 16 november. De belangrijkste gebeurtenis voor de werkgroep was de ingebruikneming van het nieuwgebouwde clavecimbel, dat in 1988 bij de Amsterdamse clavecimbelbou- wer Joop Klinkhamer was besteld. Reeds in 1979 was een eerste subsidieverzoek voor dit doel uitgegaan naar het Provinciaal Bestuur. Een hernieuwd verzoek in 1987 werd gehonoreerd en bracht het project in een stroomversnelling. Het An jerfonds Zeeland zegde 10.000,- toe. De Provincie was bereid 50% in de bouw kosten bij te dragen, op voorwaarde dat het instrument ook voor algemeen ge bruik zou worden verhuurd. De resterende gelden werden verkregen door een actie onder de leden van het Genootschap en de werkgroep en met giften vanuit het bedrijfsleven. Met de bouw was een bedrag van 36.000,- gemoeid. Het in strument is een kopie naar een tweemanualig clavecimbel gebouwd door Christi- aan Zeil uit Hamburg. Dit type instrument is als voorbeeld gekozen omdat het een combinatie van eigenschappen van de toen gangbare typen in zich verenigt de noblesse van het Vlaamse clavecimbel, het transparante van het Italiaanse, en de milde sonoriteit van het Franse clavecimbel. De ingebruikneming vond plaats op 11 november in de Burgerzaal van het stadhuis van Middelburg met een con cert door Gustav Leonhardt. Uitgevoerd werden werken van J.J. Froberger, A. Forqueray en J.S. Bach. Behalve dit bijzondere concert werden in 1989 nog de volgende activiteiten ge organiseerd 21 april. Concert in de Lutherse Kerk te Middelburg door Ewald Kooiman; 22 april. Workshop over de interpretatie van orgelmuziek in samenwerking met de afdeling Zeeland van de Nederlandse Organistenvereniging en de Zeeuwse Muziekschool; 13 oktober. Recital op de Zierer-vleugel door Bart van Oort in de Engelse Kerk te Middelburg; 27 oktober. Luitconcert door Anthony Bailes in de Engelse Kerk te Middelburg. Werkgroep Theologie In het seizoen 1989/90 organiseerde de Werkgroep Theologie een viertal lezin- XI

Archief | 1990 | | pagina 13