Commissie tot Redactie van Archief en Werken De grotendeels nieuwe redactie heeft enige tijd nodig gehad zich in te werken. Immers zo er zaken zouden moeten worden aangepast of gewijzigd moest dat nu gebeuren. In dit kader is het volgende besloten - voor de auteurs zullen nieuwe richtlijnen worden opgesteld; - de werkwijze in verband met het in eigen beheer aanmaken van compulerzetsel is vastgesteld; - besloten is in plaats van eindnoten opnieuw met voetnoten te gaan werken; - voortaan zal op gladder papier worden gedrukt, zodat illustraties tussen de tekst kunnen worden geplaatst; - zo mogelijk zal het uiterlijk van het jaarboek aantrekkelijker worden gemaakt. Aan het bestuur is uiteengezet dat het al jaren bevroren budget niet langer toerei kend is om in het aanbod van studies te voorzien. In een bespreking is daarop overeenstemming bereikt voor een groei van het budget tot 33.500,-. De overschakeling op het in eigen beheer vervaardigen van zetwerk heeft zoveel vertraging veroorzaakt dat Archief 1988 niet in 1989 kon verschijnen. Het schema is nu als volgt vastgesteld Archief 1988 april 1990. Archief 1989 en 1990 december 1990. Voor de jaargangen 1989 en 1990 zijn voorzien studies over medici te Zierikzee en over de Oostindische Compagnie, een biografie van dr W.S. Unger, een artikel over het stadsrecht van Aardenburg, alsmede de archeologische kroniek. Op deze wijze hoopt de redactie in 1991 weer op schema te zitten. Voor de bundel over Johan de Brune de Oude was het knelpunt steeds een subsi die ad 2.500,-, die door het provinciaal bestuur werd geweigerd. In het verslag jaar waren echter nog niet alle teksten gereed, zodat voor 1990 naar een oplos sing kan worden uitgezien. De studie over de godshuizen van Middelburg naderde in het verslagjaar zijn voltooiing. In verband met de uitgave daarvan werden de volgende subsidies ge vraagd en verkregen Gravin van Bylandt Fonds 5.000,-, Hendrik Muller's Vaderlandsch Fonds 5.000,-, Unger-Van Brero Fonds 5.000,-, Anjerfonds Zeeland 7.200,-. Het bestuur van de Godshuizen te Middelburg stelde 25.000,- ter beschikking in ruil voor 1000 exemplaren van het boek. De uitgave is gepland voor december 1990. Commissie voor de Verzamelingen Voor een verslag van de werkzaamheden van deze commissie zij verwezen naar het jaarverslag 1989 van de hoofdconservator. Commissie Universitaire Contacten (CUC) Op 22 september organiseerden de Erasmus Universiteit Rotterdam en de Rijks universiteit Gent in samenwerking met de CUC een Academische Zitting. Ver wezen zij naar het verslag daarvan dd. maart 1990 door drs J.C. de Jong. Commissie Verkoop Publicaties De commissie heeft in 1989 geen activiteiten ontwikkeld. Het gereedkomen van de bijgewerkte fondscatalogus was aanleiding de commissie nieuw leven in te blazen. In 1990 zal de commissie over haar plannen aan het bestuur verslag uit brengen. XIII

Archief | 1990 | | pagina 15