JAARVERSLAG OVER 1989 VAN DE SECRETARIS In 1989 is het bestuur voortgegaan op de weg, die in 1988 door de Algemene Le denvergadering uitgestippeld werd. Zo is weer veel aandacht besteed aan de intensivering van de contacten met werkgroepen en commissies en gestreefd naar verbetering van de administratie. Door het wekelijkse beraad van enkele leden van het dagelijks bestuur werd de vinger aan de pols gehouden en bleef het bestuur op de hoogte van de ontwikke lingen die zich voordeden, zodat daarop tijdig gereageerd kon worden. Zo een ontwikkeling was de samenbundeling van instellingen die cursussen op weten schappelijk niveau organiseren in de Stuurgroep Wetenschappelijke Activiteiten Zeeland (SWAZ). Het Genootschap is daarin via de voorzitter en de secretaris vertegenwoordigd. Op verzoek van de Zeeuwse Volksuniversiteit zijn er een aantal gesprekken ge voerd over mogelijke vormen van samenwerking. Ook waren er gesprekken met de provincie over Genootschapsaangelegenheden. De wintercolleges verliepen succesvol en stimuleerden het bestuur ermee door te gaan. Twee publicaties in de reeds werken waren in voorbereiding en zullen in 1990 het licht zien. Met het oog op de tentoonstellingen van het 'Speculum Zelandiae' schreef de oud-hoofdconservator, drs J.H. Kluiver, een mooi uitgevoerd boekje onder de titel 'De cartons voor het Speculum Zelandiae'. Van deze unieke kaartenverza meling vonden in 1989 drie tentoonstellingen plaats, achtereenvolgens in St. Maartensdijk, Vlissingen en Goes. De jaarlijkse excursie - dit jaar naar Schouwen-Duiveland - trok een groot aantal deelnemers en ondervond veel waardering. Op tal van openingen van tentoonstellingen en andere bijeenkomsten was het be stuur vertegenwoordigd. Graag had het bestuur meer aandacht besteed aan regionalisatie van activiteiten, ledenwerving en de verkoop van publicaties. Helaas moet het bestuur constateren dat het draagvlak voor de realisering van deze en andere voornemens te klein was. Het werk kwam neer op te weinig leden, wat niet inhield dat het niet met enthousiasme en grote inzet werd verricht. Bestuur en administratie In 1989 werd de heer J.W. Weug tot adjunct-secretaris benoemd in plaats van mr B. Doorewaard Boekhout, die om privé redenen uit het Dagelijks Bestuur wenste te treden. Tot het Algemeen Bestuur trad toe mevrouw drs E.F. Molendijk-Dijk namens de nieuwe Werkgroep Maatschappijwetenschappen. Voor de samenstelling van de besturen en commissies zij verwezen naar het des betreffende hoofdstuk en naar de adressenlijst op het bureau van het Genoot schap. Het Dagelijks Bestuur vergaderde zeven maal, het Algemeen Bestuur vier maal. In juni en december werd een Algemene Ledenvergadering gehouden. De heer A. Teunis werd benoemd tot vertegenwoordiger van het Genootschap in het bestuur van de Omroep Zeeland. Mevrouw I.H. Vogel-Wessels Boer werd namens het Genootschap tot lid van de VI

Archief | 1990 | | pagina 8