aandacht besteed aan de wijze, waarop de wetenschappelijke activiteiten gebun deld en financieel onderbouwd zouden moeten worden. Ons Genootschap nam via voorzitter, secretaris en drs G.M. Kerkhof aan de besprekingen deel, die o.a. resulteerden in een garantiesubsidie ter dekking van eventuele tekorten op de wintercolleges. Met vertegenwoordigers van de ZVU werden een aantal bijeenkomsten belegd, waarin de volgende onderwerpen ter sprake kwamen 1. cursussen in het kader van de ZVU als introductie op onze wintercolleges, 2. het HOVO (Hoger onder wijs voor ouderen), 3. huisvesting. Ten aanzien van het eerste punt werd afgesproken de cursussen en wintercolleges wederzijds in het programmaaanbod op te nemen. Het HOVO wenste wetenschappelijke lezingen alleen voor de zogenaamde derde leeftijd te reserveren, een standpunt waarin het Genootschap zich niet kon vin den. Leeftijdsgrenzen ten aanzien van dergelijke activiteiten acht het Genoot schap ongewenst, mede gezien het beperkte aantal Zeeuwse ouderen. Analyse van de groep deelnemers aan de wintercolleges toont trouwens aan, dat veel jon geren van hun belangstelling blijk gaven. Omdat zowel de ZVU als het Genootschap met ruimtegebrek te kampen hebben, werden mogelijkheden ter oplossing van dit probleem overwogen. Tastbare re sultaten leverde dit nog niet op. Met de secretaris van het bestuur van het Zeeuws Tijdschrift en de eindredacteur werden enkele gesprekken gevoerd, die tot doel hadden elkaar te informeren over dit tijdschrift. Het Genootschap betreurde de afwezigheid van naam en logo van het Genootschap op de nieuwe omslag, bepleitte terugkeer daarvan en deed via haar vertegenwoordigers in het bestuur suggesties over vorm en inhoud van het Zeeuws Tijdschrift. Met de leiding van de Zeeuwse Bibliotheek werd een nieuwe overeenkomst over de verkoop van Genootschapspublicaties ontworpen. Waardering jegens de bibli otheek werd uitgesproken voor de assistentie bij de organisatie van de wintercol leges. Een nieuwe bruikleenovereenkomst met provincie en Zeeuwse Bibliotheek is in de maak. Het Zeeuws Museum kreeg een nieuw bestuur, waarin drie leden van het Ge nootschap vertegenwoordigd zijn. Gewerkt werd aan statuten en een beleidsplan. In augustus werden enkele bestuursleden rondgeleid door de studio's van Om roep Zeeland. Aansluitend nam omroepjoumalist Peter Joosse de voorzitter en secretaris een interview af over het Genootschap in het algemeen en over de win tercolleges in het bijzonder. Op zaterdag 22 september vond een boeiende excursie naar Antwerpen plaats. Vanuit het Museum voor Schone Kunsten, waar een uitvoerige en geestige uit eenzetting over de historische en huidige betekenis van Antwerpen gegeven werd, trokken de ongeveer 120 deelnemers naar de binnenstad voor een rondlei ding door de O.L.V. kathedraal, een lunch en een uitgebreide stadswandeling. Dat de 'Ollanders' de Westerschelde lange tijd afgesloten hielden, werd het ge zelschap stevig ingepeperd, maar de gulheid waarmee dat gebeurde vergoedde veel, zo niet alles. In de vergadering van het Algemeen Bestuur van 30 oktober werd afscheid geno men van de heer B. Oele. In tal van hoedanigheden en gedurende vele jaren was hij actief binnen het Genootschap. Hem werd uitvoerig lof toegezwaaid en een passende attentie overhandigd. IX

Archief | 1991 | | pagina 11