Spijtig was dat de meerderheid van de respondenten geen mening had over de communicatie tussen de leden en het bestuur, ofschoon op een andere plaats werd vermeld, dat er grote behoefte was aan meer en ook gevarieerdere informa tie. Ten aanzien van het onderzoek naar het externe imago was de respons beter dan bij het interne onderzoek, zodat aan de uitkomsten een grotere betrouwbaarheid kan worden toegekend. De naamsbekendheid van het Genootschap is zonder meer slecht te noemen. Dat geldt niet voor dat deel van de bevolking, dat een universitaire opleiding heeft. Daar bleek 57% het Genootschap te kennen. Uit het onderzoek blijkt, dat deze bekendheid van belang is, omdat bij een grotere be kendheid de waardering blijkt toe te nemen. Ook buiten het Genootschap wenste men een betere informatie. De public-relations zijn onvoldoende uitgewerkt. Ook in deze groep leefde een uitgesproken wens voor een werkgroep beeldende kunst of kunstgeschiedenis. Werkgroepen en Commissies De Werkgroep Historie en Archeologie mag zich in een groeiende belangstelling verheugen: het ledental dat jarenlang rond de 800 schommelde, is in de loop van het jaar gestegen tot 850, hetgeen door het bestuur wordt opgevat als een waarde ring voor de ontwikkelde activiteiten. Het bestuur kwam twee maal bijeen. In het bestuur vonden de volgende mutaties plaats, ir J.A. Trimpe Burger, één van de oprichters van onze werkgroep, legde in de Algemene Ledenvergadering van september zijn funktie neer. In zijn plaats werd benoemd drs F. van der Doe uit Zierikzee. Door deze benoeming is de re gionale spreiding van de bestuursleden over de provincie nog beter gewaarborgd. De Algemene Ledenvergadering werd ook dit jaar gecombineerd met de excur sie. De ledenvergadering besloot deze combinatie te continueren. Men was het erover eens dat er op deze wijze een grotere betrokkenheid van de leden bij het functioneren van de werkgroep als geheel ontstaat. In verband met de herdenking van het uitbreken van de Tweede Wereldoorlog, vijftig jaar geleden, werd als thema voor de 5e Historische Studiedag de ge schiedschrijving van de Tweede Wereldoorlog gekozen. Centraal stond het werk van dr Gijs van der Ham, die enige weken voor de studiedag promoveerde op het tweede deel van Zeeland 1940-1945. De studiedag trok grote belangstelling, niet alleen gelet op het aantal deelnemers, maar ook door de polemiek tussen de pu blicist en schrijver Adriaan Venema en Hans Warren betreffende Warrens Ge heim Dagboek. Het themanummer van Nehalennia, met daarin opgenomen de gehouden lezingen tijdens de studiedag, kon pas in 1991 verschijnen. De jaarlijkse excursie van de werkgroep voerde naar Oost-Zeeuwsch-Vlaande ren. Na ontvangst in het gemeentehuis van Hulst vond daar de Algemene Leden vergadering plaats. Daarop volgde een bezichtiging van de Willibrordusbasiliek, en na de lunch een boeiende rondrit door het oostelijk gedeelte van Zeeuwsch- Vlaanderen onder de deskundige leiding van het bestuurslid ing. K.J.J. Brand. Het verenigingsorgaan Nehalennia verscheen wederom vier maal. In verband met de hoog oplopende drukkosten werd besloten het blad bij een andere drukker te doen vervaardigen. De geautomatiseerde verwerking van de artikelen is nog niet optimaal, aangezien de in gebruik zijnde apparatuur moeilijk communiceert met de gangbare systemen. In de samenstelling van de redactie traden de volgende wijzigingen op: drs L. XI

Archief | 1991 | | pagina 13