Een graaggetrouw rentmeester van Jezus Christus, die, in hoogen ouderdom, by zyn aannaderend levenseinde, op eene plegtige wyze, rekenschap geeft van zyn rentmeesterschapen daarvan, in het openbaar, in de Gemeinte des Heeren, ge tuigenis aflegt, met eene nadrukkelijke opwekkinge aan dezelve, om van dien ar beid zyner liefde nuttig gebruik te maaken; vertoond in den gekroonden prediker, Salomo; door eene Schriftmaatige verklaring zyner leste leerreden: Pred.: XII: 13,14. Middelburg 1779. Eene keurige verzameling van eenige uijtmuntende predicatien. Opgesteld en ge predikt binnen Middelburg bij verscheijde gelegentheden door den Hoog Eer waarden en seer geleerden Heer Jacobus Willemsen, S.S. Theologiae professor predikant in de gemeijnte J.C. te Middelburg. 1768. Middelburg, J. Steen- meijer (1877). BIJLAGE 4. Werken van anderen, uitgegeven door Jacobus Willemsen29°. Sions Zielsbanketten door Jacob Willemsen, kiesheer der stad Middelburg; uit gegeven met eene voorreden, ter ctanpryzing van het heilig en godsdienstig ge zang, door Jacobus Willemsen, predikant te Middelburg, verbeterd en vermeer derd met een aanhangsel van mengelgedichten. Middelburg, L. Bakker en M. Schryver, tweede druk, 1731. De Geestelijke Queeckerye van de jonge planten des Heeren, op dat se mochten werden boomen der gerechtigheydt, ten pryse des Allerhoogsten, cieraad van syne voorhoven, ende der planten behoudinge: ofte Tractaat van de christelycke opvoedinghe der kinderen, uyt den Woorde Godes ter nedergestelt door Joannes de Swaef, schoolmeester te Middelburgh in ZeelandDe tweede druk, vermeer derd met eene voorreden ter aanpryzing van eene godvruchtige opvoeding dei- kinderen, en bygevoegde aantekeningen door Jacobus Willemsen, predikant te Middelburg. Middelburg, M. en A. Callenfels, 1740. De Godvruchtige avondmaalganger, tot een heilig, heilryk en heugelyk genot van het hoogwaardige Avondmaal des Heeren bestuurd en aangemoedigd, door een schriftmaatig en gemoedelyk bericht aangaande het geloof, het verbond der ge nade en een godewaardig gebruik van dat heilig bondzegel; nagelaaten van den Weleerwaarden, zeergeleerden en godzaligen Heere Petrus Immens, In zyn leven, laatst zeer getrouwen leeraar en voorganger in de gemeinte van Jezus Christus te Middelburg. Uitgegeven met eene voorrede, ter aanpryzing van de gedachte- nisse van den rechtveerdigen over Spreuk: X 7. Door Jacobus Willemsen S.S. Theologiae professor en predikant te Middelburg. Middelburg, L. J. Bakker, tweede druk, 1753. 290. In deze opsomming worden de herdrukken niet vermeld. Deze zijn te vinden in: Van der Haar, Schatkamer van de Gereformeerde theologie in Nederland. 114

Archief | 1991 | | pagina 148