Zoodsma trad af als redactiesecretaris en in zijn plaats werd benoemd de heer J.J.B. Kuipers uit Goes, die tevens werd aangewezen tot eindredacteur. De werkgroep had in 1990 twee lopende projecten. Het eerste project is de lndi- cering van het oud-archief van het Genootschap. Gemiddeld drie vrijwilligers werkten tijdens de maandagen in het rijksarchief te Middelburg aan een gestage stroom met fiches betreffende de activiteiten van het Genootschap in de acht tiende eeuw. Aan het project Huizenbewoners en bewoningsgeschiedenis van Veere werkte een tiental enthousiaste vrijwilligers onder leiding van de heer P. Blom, de ge meentearchivaris van Veere. De groep maakt goede vorderingen en is nu reeds in staat voor sommige stadsgedeelten een reconstructie van het stratenplan te maken. De Werkgroep Geologie telde op 31 december 1990 90 leden. Eén lid ontviel de werkgroep door overlijden. 4 zegden hun lidmaatschap op. Er kwamen 2 nieuwe leden bij. In 1990 werd één excursie geannonceerd die gehouden zou worden van 24 t/m 27 mei om het geologisch verleden van Gelderland (steenwallen) beter te leren kennen. Jammer genoeg bleek de belangstelling te klein. Bijeenkomsten en lezingen werden in 1990 gehouden op 19 jan. Ledenvergadering. Na afloop van de vergadering een film van David At- tenborough. 16 febr. 'Zeeuwse fossielen', R. Rijken, Middelburg. 16 maart 'Reisverslag over Spanje en Portugal', P. Szachnowski. 27 april 'Reisverslag over Indonesië', W. Phaff, Middelburg. 28 sept. Vakantieervaringen en dia's. 26 okt. 'De plaats van de wetenschappelijke collectie en musea daarin', ir Chr. Maugenest, Delft. 16 nov. 'Reptielen en amfibieën', F. Sleijpers, Souburg. 7 dec. 'Over de evolutie en kabeljauwachtigen aan de hand van gehoorsteentjes', drs P.A.M. Gaemers, Leiden. Tenslotte de droevige tijding dat de zgn. Mammoetzaal in het Zeeuws Museum verleden tijd is. Zeeland, de rijkste provincie van Nederland wat betreft fossiele schelpen en botten, heeft alles in de kelder opgeslagen. Niemand mag deze col lecties bewonderen. Van de Museumstichting een bewonderenswaardig jubi leumcadeau voor de werkgroep. Het bestuur van de Werkgroep Muziek kwam dit jaar vijf maal bijeen. De ledenvergadering werd gehouden op 11 april 1990. In het gedeelte na de pauze gal" de heer Koen Vermey, clavichordbouwer, een overzicht van de ontwik keling van het clavichord. Daarna liet de heer Kees Rosenhart. organist en clave- cinist, tijdens een korte bespeling het instrument horen. Het aantal leden van de werkgroep bedroeg 135. De werkgroep organiseerde de volgende concerten 9 juni Orgelconcert door Kees van Eersel in de Oostkerk te Middelburg. 29 sepl. Recital op de Zierervleugel door Paul Komen in de Engelse Kerk te Middelburg. 13 okt. Kamermuziekavond met een Beethovenprogramma door Leen de Broe ken, piano; Frans Karei Adriaanse, viool; John van der Beemt, cello. XII

Archief | 1991 | | pagina 14