LITERATUUR Zie voor de werken van Jacobus Willemsen: bijlage 3. Asselt, W.J. van. Amicitia Dei, Een onderzoek naar de structuur van de theologie van Jo hannes Coccejus (1603-1669). Ede 1988. Bakhuizen van den Brink, J.N. e.a. Documenta Reformatoria, Teksten uit de geschiedenis van Kerk en Theologie in de Nederlanden sedert de Hervorming. Kampen 1960. (BLGNP) Biografisch lexicon voor de geschiedenis van het Nederlandse Protestantisme. 2 dln. Kampen 1983-1986. (BWPGN) Bie, J.P. de e.a. (red.) Biographisch woordenboek van protestantse godgeleer den in Nederland. 's-Gravenhage 1903-1949. Boddaert, P. Stichtelyke gedichten van Pieter Boddaert Corn. zoon. Middelburg, L. Bak ker. 1726-1765. [Boddaert, P.] Wolk van getuigen voor de leere der rechtvaardiging door en uit het ge- loove, verzameld by gelegentheid van het in 't licht geven der aanmerkingen over de vyfWalcherse artikelen door Jan Jacob Brahé, dienaar van Jezus Christus te Vlissin- gen. [Zaltbommel 1759.] Boddaert. P. Zedige verdediging van de wolke van getuigen der lere der rechtvaardiging door en uit het gelove door mr. Pieter Boddaert sekretaris van de Raad ter Admirali teit in Zeeland. Middelburg 1759. Boddaert. P. Nagelaten mengelgedichten, en: Levensbeschrijving van wylen den here mr Pieter Boddaert. mitsgaders de lykzangen op zyn ed. overlyden. Middelburg 1761. Boonen. H. 'De strijd tegen Momma'Kerkhistorisch Archief 1866. Boot. I. De allegorische uitlegging van het Hooglied voornamelijk in Nederland. Een on derzoek naar de verhouding tussen Bernard van Clairvaux en de Nadere Reformatie. Woerden 1971. Bosch, R.A. Het conflict rond Antonius van der Os. predikant te Zwolle 1748-1755. Kam pen 1988. Brahe, J.J. Aanmerkingen over de vyf Walcherse artikelen, welke beneffens de gewoone formulieren van eenigheit in die classis ondertekend worden, ter bevordering van waarheit en eendracht. [Middelburg 1758]. Brahe, J.J. Brief van den weleerw. heere Jan Jacob Brahe. zeer getrouw en geliefd bedie naar des evangeliums van Jezus Christus, in de gemeinte te Vlissingen. Geschreven aan een vriend, ter opening der geschiedenis van de tegenwoordige geschillen wegens zijn weleerw. boek, genaamt Aanmerkingen over de vyf Walcherse artikelen. Utrecht 1759. Brienen, T. De prediking van de Nadere Reformatie, een onderzoek naar het gebruik van de klassifikatiemethode binnen de prediking van de Nadere Reformatie. Amsterdam 1974. Brienen. T. 'Petrus Immens over het avondmaal'. In: W. van 't Spijker e.a. Bij Brood en Beker. Goudriaan 1980. Brienen, T. e.a. De Nadere Reformatiebeschrijving van haar voornaamste vertegenwoor digers. 's-Gravenhage 1986. Drage. G. De zalige uitgang van Henochs godzaligen wandel. Nijmegen 1744. Empel. M. van, en H. Pieters. Zeeland door de eeuwen heen. 2 dln. Middelburg 1959. 116

Archief | 1991 | | pagina 150