3 nov. Recital op het clavecimbel van de werkgroep door Sybe Henstra. De laatste twee concerten vonden plaats in het huis 's-Hertogenbosch aan de Vlasmarkt; een 'try-out' in verband met de plannen voor een eventuele huisves ting van het Genootschap in dit gebouw. 1 dec. Concert in het Zeeuws Museum door het vocaal ensemble 'Kwartone' Annemarijke de Jong, sopraan; Marja de Waard, alt; Johan Cornelissen, tenor; Jan Wortelboer, bas. Verdere medewerking Liesbeth Binkhorst en Frans Karei Adriaanse, barokvi- ool; Jos Verpoorten, clavecimbel; Jos Vogel, orgel en clavecimbel. Uitgevoerd werden ondermeer werken van Zeeuwse componisten. Onderweipen van bespreking binnen de werkgroep waren het reglement, het onderhoud en de verhuur van het clavecimbel, de ledenwerving, het instrumen tenfonds, en tenslotte de huisvesting van het Genootschap en daarmee van de werkgroep. Bij de Werkgroep Theologie stond in vier lezingen tijdens het seizoen 1990/1991 het thema 'New Age' centraal. In de eerste inleiding, verzorgd door dr Kranen borg, werd uitvoerig uiteengezet wat onder New Age verstaan dient te worden en wat met New Age weinig of niets te maken heeft. Ds Bouma. die liever spreekt over Holisme dan over New Age, liet in de tweede lezing zien hoe verschillende godsdiensten met de schepping zijn omgegaan. De ethiek van het milieu kreeg daarbij bijzondere aandacht. Karei Douven benaderde de New-Age-beweging vanuit het christendom. Hij betoogde dat de idee van een evolutie, van een voort gaan van de mensheid naar de toekomst, heel goed met het christendom in over eenstemming te brengen is. In de vierde en afsluitende lezing onderwierp dr Van Gennip de New-Age-beweging aan een scherpe kritiek. Hij toonde aan dat vanuit theologisch-filosofisch standpunt heel wat vragen gesteld kunnen worden aan deze beweging. Daarbij ging hij ook uitvoerig in op de historische ontwikkeling die tot de New-Age-beweging heeft geleid. Naast deze vier inleidingen heeft zich ook een studiegroepje van tien personen een aantal morgens gebogen over dit onderwerp aan de hand van het boekje van Josef Sudbrack, De vergeten mystiek. Er dient nog opgemerkt te worden dat de belangstelling voor de lezingen dermate groot was dat bij de eerste bijeenkomst niet alle belangstellenden een plaats kon den krijgen en de organisatie zich genoopt zag voor de volgende lezingen naar een grotere ruimte om te zien. De Werkgroep Maatschappijwetenschappen beleefde haar eerste aktieve jaar. Het jaar 1989 was besteed aan oriëntatie en planning. In samenspraak en samenwerking met prof. dr H.P.M. Adriaansens, hoogleraar in de Algemene sociale wetenschappen te Utrecht en lid van de Wetenschappelijke Raad voor het Regeringsbeleid, werd als thema voor het seizoen 1990 gekozen 'Arbeidsparticipatie in Zeeland'. Bepalend voor de keuze van dit onderwerp was, dat het een Zeeuwse problema tiek betrof, die ook landelijk aktueel was. Immers de Regionale Bureaux voor de Arbeidsvoorziening stonden op stapel en eveneens de nota van de hand van prof. Adriaansens voornoemd Quantity of Work in the Nineties in the Netherlands. Ook werd besloten het probleem van de arbeidsparticipatie in Zeeland niet alleen theoretisch te benaderen, maar het ook aan de hand van cijfermateriaal in kaart te XIII

Archief | 1991 | | pagina 15