2 Fig. 7. Haamstede-Westerenban. Aardewerk, 1-3 kogelpol, 4, 7-8 Pingsdoif, 5 Paff- rath, 6 Hunneschans. Schaal 1:4. als volgt op soort worden gebracht14: rund (19x), paard (8x), schaap/geit (6x) en niet te determineren (8x). Het geringe aantal laat geen nadere conclusie toe over de verhouding van de soorten binnen de veestapel. De paardebotten wijzen op een zwaar model werkpaard (een echt Zeeuws dus!). Een pathologische vergroei ing maakt aannemelijk dat dit paard door overbelasting door zijn rechter voor been is gezakt. Mariekerke Patrick de Jongh uit Meliskerke schonk het Provinciaal Depot voor Bodemvond sten te Middelburg een hoeveelheid aardewerk, twee benen glissen en een frag ment van een houten katrol afkomstig van een nederzettingsplek nabij de Oude Tol te Klein-Mariekerke. Het aardewerk behoort tot het bekende vierspan Pingsdorf. Paffrath, Andenne en kogelpot. Middelburg - Balans 11 Op 26 maart 1990 deed zich de gelegenheid voor bij de aanleg van een kelder in het kader van de restauratie van het kantongerecht aan de Balans nr 11 te Mid delburg een verkennend archeologisch onderzoek in de tuin van voornoemd pand uit te voeren15. In de gegraven profielput, loodrecht op de Bogardstraat, werd tot 3,40 m onder het maaiveld een ophogingspakket waargenomen. In dit pakket zijn een viertal afzonderlijke lagen te onderscheiden. De bovenste laag bestaat uit klei met fijn puin; de tweede laag bevat veel grote puinbrokken. In de derde laag is het baksteenpuin fijner en bestaat de matrix uit humeuze klei. De vierde en on derste laag is opgebouwd uit veenbrokken met baksteenpuin en hele bakstenen. In alle lagen komen scherven en dierebotten voor. Op grond van het aardewerk 14. Determinatie drs F. Laarman, ROB. 15. Met dank aan ir J.F.Hondius (architektenbureau Hondius Lamers Heesen, Aalsmeer), ir E.J.Nusselder en P.J.Doorenbos (Rijksgebouwendienst, Den Haag) en C.J. van Zoelen (Rijks gebouwendienst Zeeland). Het onderzoek werd uitgevoerd door B. Oele en H. Hendrikse (Pro vinciaal Depot voor Bodemvondsten, Middelburg) en leden van de Archeologische Werkge meenschap voor Nederland, afdeling Zeeland. 130

Archief | 1991 | | pagina 166