brengen. Hiervoor kon beschikt worden over een stagiair van de Erasmusuniver- siteit, de heer M. van Toorn, die onder begeleiding van dr G. van Kooten, univer sitair hoofddocent bij de vakgroep Economische sociologie, het onderzoek uit voerde. In Zeeland werd de heer Van Toorn met raad en daad bijgestaan door drs S. van der Zee, verbonden aan de provinciale griffie. Het is de bedoeling dat dit onderzoek zal resulteren in een doctoraalscriptie bij de afstudeerrichting Sociaal- economisch beleid. Op 12 april werd door prof. Adriaansens een lezing gehouden over de arbeids participatie. Op 2 mei belichtte drs J.W. Scheffers, industriepastor bij DISK Midden Zeeland, het thema vanuit de ethische hoek, en hield een lezing over Arbeidsethiek, waar bij als co-referenten optraden de heer T. Strous van de FNV Zeeland, de heer L.J.L. Swinkels, directeur van het gewestelijk arbeidsbureau en de heer C.P. Boodt, directeur van Chrompack BV. Tot slot werd op 30 mei het onderwerp 'Onderwijs-arbeidsmarkt en de toekomst van Zeeland' aan de orde gesteld door de heer mr M.H. Nyst, docent aan het Ma ritiem Instituut 'De Ruyter' en teachers directeur, en de heer drs W. Ovaa, mede auteur van het recentelijk verschenen rapport Schoolverlaters. De resultaten van het onderzoek, verricht door de heer Van Toom, en van de le zingen en de daar gevoerde discussies zijn ingebracht in de Zomer-Universiteit Zeeland, die als onderwerp voor de eerste dag had gekozen 'Nieuwe opzet van de arbeidsvoorziening en de regionale implicaties daarvan'. De behandeling van het thema Arbeidsparticipaties werd tenslotte afgesloten met een artikel in het Zeeuws Tijdschrift, van de hand van prof. Adriaansens. (1990, afl.4p. 126-129) De Commissie tot Redactie van Archief en Werken verzorgde de uitgave van Ar chief 1988, dat in de zomer verscheen. Aan de uitgave van Archief 1989 en Ar chief 1990 werd gewerkt; deze zullen echter niet eerder dan in de nazomer van 1991 verschijnen. Als deel 6 in de reeks Werken kwam in november de bundel Johan de Brune de Oude gereed, en nog diezelfde maand verscheen in de Werken (deel 7) De zorg gewogen, een studie over het Middelburgse gasthuis van de hand van mw J.C. Kool-Blokland. Op 29 november promoveerde de auteur op dit werk tot doctor in de letteren aan de Katholieke Universiteit Brabant te Til burg. Voor een verslag van de werkzaamheden van de Commissie voor de Verzamelin gen zij verwezen naar het jaarverslag van de hoofdconservator. De Commissie Huisvesting inventariseerde de behoefte aan huisvesting binnen het Genootschap en kwam tot de conclusie dat voor ca 150 bijeenkomsten eigen accomodatie gewenst is en dat bij een aantal werkgroepen grote noden bestaan voor wat betreft het onderbrengen van studiecollecties. Vervolgens onderzocht de commissie globaal de mogelijkheden gelden voor huisvesting te vinden. Daaruit bleek dat reële mogelijkheden aanwezig zijn in de kapitaal- en exploitatiesfeer, mits het Genootschap ook bereid is tot een aantal ombuigingen. Voor wat betreft in aanmerking komende vestigingsplaatsen onderzocht de com missie een drietal gebouwen. De conclusie was dat de keuze van een waardevol monument de voorkeur verdient en dat zo mogelijk ook andere instellingen bij XIV

Archief | 1991 | | pagina 16