Fig. 15. Vlied-lkasteelherg van Scherpenisse-Westkerke met steilkant vanuit het zui den. Sint Kruis Op verzoek van de Hogeschool Zeeland in de persoon van J. Groen werd een veldwerkweek verzorgd voor derde-jaars PABO-studenten vanuit het provinciaal depot waarbij een aantal boorraaien werden gezet op een door luchtfoto's ontdekt fort dat dateert uit het einde van de 16e of begin van de 17e eeuw29. De resultaten vormen een aanvulling op het verkennende onderzoek in 1989 in het kader van de Aanvullende Archeologische Inventarisatie (AAI) Aardenburg door H.W. van Klaveren. Tholen-Reimerswaal De gesignaleerde toegenomen aktiviteit van het illegale graafwerk in Nieuw- lande valt ook vast te stellen in de verdronken stad Reimerswaal. Dit wordt vooral veroorzaakt doordat de toegankelijkheid door de aanleg van de Oesterdam sterk verbeterd is. Ook hier is de hoop gevestigd op het betredingsverbod bij laagwater dat krachtens het natuurmonumentbesluit voor genoemd gebied op I januari 1991 in werking treedt. Op 19 juni schonk R.S. van Hekelen uit Tholen het provinciaal depot een par tij rood aardewerk bestaande uit grapen, waterkannen en melkteilen. Het materi aal was dit jaar te Reimerswaal opgegraven. Een zich in het bezit van C.I. Jas- perse bevindende helft van een leistenen mal werd gedocumenteerd. Het was niet mogelijk van het voorwerp dat er in kon worden gegoten de oorspronkelijke functie te bepalen. 29. Zie Jaarverslag ROB 1989. 167 en 'Archeologische kroniek over 1989', afb. 4.1. 141

Archief | 1991 | | pagina 177