Mes, ets Veere van J.M. Graadt van Roggen, tekening St Annaland van J.E. We tering de Rooy, tekening van het Kruithuis te Middelburg van E.J.F. Thierens, te kening van de haven van Veere van M. Goth, tekening van de Bogardstraat te Middelburg van C.W. Nuys, tekening van de Kuiperspoort te Middelburg van R. Kimpe en een aquarel van de Binnenhaven te Vlissingen van W.J. Schiitz. Ter gelegenheid van het 700-jarig bestaan van de stad Sluis werd de tentoonstel ling 'Sluis in beelden uit de Zelandia Illustrata' samengesteld. Deze expositie was van 6 juli tot en met 16 augustus in de prachtige raadzaal van het stadhuis van Sluis te bezichtigen. Zowel het rijksarchief te Middelburg als het gemeente bestuur van Sluis hebben veel medewerking verleend. Zo was het mede door een financiële bijdrage van de gemeente mogelijk, dat het Genootschap het boekje Sluis in beelden uit de Zelandia Illustrata kon uitgeven, waarin een selectie van het tentoongestelde materiaal werd opgenomen. Voorts werden onder andere voor de volgende tentoonstellingen afbeeldingen uit de Zelandia Illustrata uitgeleend: 'Zeeuwse gelegenheidsdichters', Zeeuwse Bi bliotheek te Middelburg; 'De Bevelanden in kaart gebracht', Museum voor Noord- en Zuid Beveland te Goes; 'Willemstad, Curasao en de WIC', Koninklijk Paleis te Amsterdam; 'Het Waagstuk', Museum de Waag te Deventer en het ste delijk museum van Alkmaar; 'Beelden uit het industrieel verleden van de Ka naalzone', Middelburg, Sas van Gent en Temeuzen; 'Zeven eeuwen godshuizen in Middelburg; Van zieken en wezen', Zeeuws Museum te Middelburg. In de studiezaal van het Rijksarchief in Zeeland werden 104 stukken uit de Ze landia Illustrata geraadpleegd, terwijl bovendien 108 fotoreproducties/dia's wer den geleverd, waarvan de meeste voor publikatie waren bestemd. In dit verslagjaar is opnieuw hard gewerkt aan een betere toegankelijkheid van de Zelandia Illustrata. Zo zijn voor de fotocatalogus 800 opnamen van deel II ge nomen, die op formaat 13 x 18 cm werden afgedrukt. Tevens hebben de heer Wennekes, medewerker van het rijksarchief, en de heer en mw Van Laer-Ste- vens, leden van het Genootschap, alsmede de conservatoren en de subconserva tor hun werkzaamheden aan de catalogisering van de aanwinsten van de Zelandia Illustrata voortgezet. Tot slot moge worden opgemerkt, dat het Genootschap ook dit jaar weer een prentbriefkaart heeft uitgegeven; het is een gezicht op de Oosterschelde tussen Zierikzee en Ouwerkerk (met een zeilend schip), een gekleurde gravure naar een tekening van D. Kleyne. De kaart is bestemd voor de verkoop en voor toezen ding aan donateurs en begunstigers. Natuurhistorische voorwerpen De conservator, R. Struyk, bericht als volgt: Ook in 1990 bleef de collectie vogels het zorgenkind. Het merendeel van de in 1988 niet-gerestaureerde vogels verbleef noodgedwongen in de garage van de conservator. Dit was een gevolg van de interne reorganisatie in het Zeeuws Mu seum. Hierbij kwam aan het licht, dat de gehele collectie oude vogels moest wor den ontsmet. Aangezien dit vakmanschap vereist, werd opnieuw met drs J. Wat- tel van het Zoölogisch Museum te Amsterdam overleg gepleegd; deze had reeds eerder samen met de conservator de gehele collectie bekeken en beoordeeld. Aangezien de conservator in het najaar van 1990 geruime tijd in het buitenland verbleef en de heer Wattel met ziekte te maken kreeg, kon de ontsmetting niet plaatsvinden. Wanneer dit verslag in druk verschijnt, zal de ontsmetting echter XXIV

Archief | 1991 | | pagina 26