voortaan Numismatisch Kabinet Marie G.A. de Man luiden. Voor overig nieuws betreffende de verzamelingen zij verwezen naar het jaarverslag van de hoofdcon servator over 1991 De plannen om in de Grote Kerk van Veere appartementen te bouwen, waren voor het Bestuur aanleiding bij het gemeentebestuur van Veere zijn adhesie te be tuigen bij diens verzet tegen pogingen om hel karakter van de kerk aan te tasten. De Commissie tot Redactie van Archief en Werken nam het initiatief tot hel uit geven van een nieuwe reeks gewijd aan in Zeeland en/of door Zeeuwen gecom poneerde muziek, die de titel Exempla Musica Zelandica zal dragen. In het voor jaar van 1992 zal bij voldoende belangstelling het eerste deel van deze reeks verschijnen, te weten een facsimile-editie van Pieter Bustijns IX Suittes pour le Clavessin (Amsterdam ca 1712). De reeks wordt bezorgd door dr A.A. Clement, lid van het Genootschap en van de Werkgroep Muziek. In een aantrekkelijk jasje gestoken verschenen Arc hief 1989 en 1990. Door extra werkzaamheden in verband met de uitgave van het nul-nummer van het tijd schrift Zeeland kon het Archief 1991 niet voor het einde van het jaar gereed ko men; het verschijnt in maart 1992. In samenwerking met de Stichting Westerschouwen Kultureel organiseerden de conservatoren van de Zelandia Illustrata een tentoonstelling met materiaal uit deze verzameling. Deze expositie was van 31 augustus tot en met 28 september te zien onder de naam 'Schouwen aanschouwd' in De Bewaerschole te Burgh- Haamstede. Een aantrekkelijk, door de betrokken conservatoren samengesteld boekje begeleidde de tentoonstelling. In september werd met mevrouw drs I.V.T. Spaander, directeur van het Zeeuws Museum, een gesprek gevoerd naar aanleiding van communicatiestoringen tus sen medewerkers van het Zeeuws Museum en conservatoren van het Genoot schap. Gebrek aan tijd, stringente voorschriften en een afgepast werkschema ble ken de voornaamste oorzaken van deze strubbelingen te zijn. Van de zijde van het bestuur werd aangedrongen op een heldere omschrijving van de taken der medewerkers en conservatoren, alsook op een betere overlegstructuur, een en an der vast te leggen in een beleidsplan. Afgesproken werd om jaarlijks of - voor zover gewenst - vaker van gedachten te wisselen. De jaarlijkse excursie vond plaats op zaterdag 7 september. Een honderdvijftigtal deelnemers begaf zich daartoe naar Zierikzee om aan boord te gaan van een rondvaartboot voor een tocht over de Oosterschelde. De heren Bakker, Beenhak ker, Mol en Moraal onderhielden tijdens de tocht het gezelschap over verschil lende aspecten van het Oosterscheldegebied. Hoewel het weer niet meewerkte kon men terugzien op een geslaagde en ontspannen dag. Per 1 december van dit verslagjaar beëindigde het Genootschap het sinds 1964 bestaande collectief abonnement op het Zeeuws Tijdschrift. De Algemene Leden vergadering van 17 december ging daarmee akkoord na een hoofdelijke stem ming welke het volgende resultaat opleverde: 66 stemmen vóór beëindiging, drie stemmen tegen en vijf onthoudingen. Tevens werden met een zeer ruime meer derheid bestuursvoorstellen aanvaard om een eigen tijdschrift uit te geven en daartoe een redactie te benoemen en een redactiestatuut vast te stellen. Zoals reeds werd opgemerkt, bestond er behoefte aan een eigen tijdschrift om de com municatie tussen de leden te bevorderen. In die behoefte voorzag het Zeeuws Tijdschrift in steeds mindere mate, niet alleen door de ongewisse verschijnings datum. maar ook door de geringe bereidheid tot samenwerking van de zijde van IX

Archief | 1992 | | pagina 11