BIJLAGE 2 juli 1263 Willem zoon van Wivina, poorter van Middelburg, en zijn vrouw Badeloge verkopen aan abdis en convent van Rijnsburg dertig gemet lands, gelegen in een gebied genaamd Poire in de pa rochie van Oostkapelle. Origineel: Algemeen Rijksarchief Den Haag, Archief van de abdij van Rijnsburg inv. nr 776, regest nr 55. Drukkken: a. Van den Bergh, OHZ, II, nr 101naar A.: b. Kruisheer, OHZ, 111, nr 1322, naar A. In nomine sancte et individue Trinitatis. Ego Wille/mus filius Wiuine, opidanus in Midde/- burgh, et Badeloga uxor mea notum facimus omnibus presens scriptum visuris quod nos vendidimus" per veram venditionem venerabili domine Clarissie et conventui in Rinsburgh triginta mensuras terre vel circiter, iacentis contigue in quadam terra que vulgariter Polre appel- latur, hoc dumtaxat excepto quod dicte mensure per quendam scinduntur aggerem in par- rochia de Oestcapple ante domum dicte abbatisse stantem in dicta parrochia, quamlibet men- surani dicte terre pro decern libris Turonensium, quas solvere promi-//serunt nobis vel nostris, si def'ecerimus. heredibus dicti abbatissa et conventus ad terminos inferius annotatos, videlicet terciam partem'' de duabus partibus dicte pecunie solvent ad festum bead Martini hiemalis, venturum proximo post datum litterarum, secundum terciam partem dictarum duarum par- tium ad dominicam Palmarum et terciam terciam partem earundem duarum partium ad Nati- vitatem beati Ioha/mis Baptiste subsequentem. Residuum vero dicte pecunie solvent abbatissa et conventus nobis terna divisione proportionaliter ad terminos secundi anni, prout tactum est, consimiles et equales. Nos vero prefatam terram coram venerabili domino N. abbate in Middelburgh et scabinis eiusdem opidi in manus supradicte C. abbatisse in Rinsburgh libere resignavimus. Nomina autem scabinorum qui huic facto affuerunt sunt hec: Harnoldus dictus Prime, Jo hannes dictus Naghel. lohannes filius Bettonis, Moscettus filius Imme, Ioha/mes de Zuwa- linga, Nicholaus filius Popponis, Hugo filius Scoudemari. Ut huius rei Veritas et huius venditionis firmitas imperpetuum rata et stabilis perseveret. presentem cartulam sigillo nostra et sigillo venerabilis domini N. abbatis supradicti, qui ad peti- tionem nostram in predictorum' testimonium suum apposuit, fecimus roborari. Datum anno Domini M" CC" sexagesimo tercio, feria secunda post festum beati Pet/'/ et beati Pauli apostolorum. de eerste i verbeterd uit een e A. h de p verbeterd uit een onbekende letter Alezing onze ker vanwege een vlek A Vertaling ln naam van de Heilige Drieëenheid. Ik Willem zoon van Wivina. poorter in Middelburg, en Badeloge mijn echtgenote maken bekend aan allen die dit geschrift zullen zien dat wij door middel van een eerlijke verkoop hebben verkocht aan de eerbiedwaardige vrouwe Clarissia en het convent in Rijnsburg dertig gemeten land of daaromtrent in een gebied dat in de volkstaal Polre wordt genoemd, aaneengesloten gelegen, zij het dat deze gemeten wel door middel van een dijk worden gescheiden, in de parochie van Oostkapelle voor het huis van de genoemde ab dis dat in die parochie staat; elk gemet van dit land voor tien pond Toumoois, die genoemde ab dis en convent beloofd hebben aan ons of wanneer wij zullen zijn overleden, aan onze erfgena men te betalen op de hieronder genoemde termijnen, namelijk een derde deel van de helft van het genoemde bedrag zullen zij betalen op het feest van Sint Maarten in de winter, het eerstko mende na de uitgifte van deze oorkonde, een tweede derde deel van deze helft op Palmzondag en het derde derde deel van deze helft op het feest van de geboorte van Sint Jan de Doper daar opvolgend. Het restant van dit bedrag zullen abdis en convent ons evenredig in drie delen op de gelijke termijnen van het volgend jaar betalen zoals gezegd is. Wij nu hebben de genoemde grond ten overstaan van de eerbiedwaardige heer N., abt in Middelburg, en schepenen van die stad, in handen van de bovengenoemde C., abdis in Rijnsburg, overgedragen. Dit zijn nu de namen van schepenen die bij dit rechtsfeit aanwezig zijn geweest: Arnold 86

Archief | 1992 | | pagina 120