de Stichting Zeeuws Tijdschrift. Herhaaldelijk heeft het Bestuur tegenover de Stichting zijn bezorgdheid daarover geuit. De abonnementskosten speelden daar bij minstens een even voorname rol. Naar verwachting zouden die in 1992 46.000,- belopen. Gevoegd bij de uitgaven voor het noodzakelijke Bulletin 5.000,-) zouden de kosten voor tijdschrift en eigen mededelingenorgaan meer dan een derde van de begroting opslokken, hetgeen gelet op de steeds toene mende activiteiten van het Genootschap onaanvaardbaar moest worden ge noemd. Het Bestuur is veel dank verschuldigd aan de Commissie tot Redactie van het Archief en de Werken, die in een korte tijd een helder en gedegen rapport over deze problematiek en de eventuele oplossing daarvan samenstelde, en te vens op een later tijdstip zorg droeg voor de uitgave van een proefnummer van een eigen tijdschrift, dat onder de naam Zeeland bij de oproep voor de Algemene Ledenvergadering van 17 december kon worden gevoegd. Op basis van boven genoemd rapport vonden talloze overlegronden plaats in eigen kring en met het bestuur van de Stichting Zeeuws Tijdschrift. Helaas kon het Bestuur bij de Stich ting weinig of geen gehoor vinden voor de bezorgdheid en de bezwaren van het Genootschap, zodat het geen andere mogelijkheid zag dan de uit 1964 daterende overeenkomst met de Stichting op te zeggen. In een 'Bericht aan de leden', dat eveneens bij de stukken voor de Algemene Ledenvergadering van 17 december werd gevoegd, deed het Bestuur uitvoerig verslag van haar bevindingen over deze zaak, zodat hier met een korte schets kan worden volstaan. Om de in de werkgroepen en commissies aanwezige kennis beter tot gelding te brengen en tevens om de integratie te bevorderen, nam het Bestuur zich voor ge meenschappelijke studieobjecten aan te pakken. De resultaten van de studies zouden in het tijdschrift Zeeland kunnen worden gepubliceerd. Een en ander is nog onderwerp van bespreking. Om begunstigers en leden te werven, werd besloten per regio leden te zoeken die personen, instellingen en bedrijven zouden moeten benaderen. Gewerkt wordt aan de samenstelling van een pakketje informatiemateriaal. Werkgroepen en Commissies Werkgroep Historie en Archeologie Het ledental van de Werkgroep Historie en Archeologie en van de Zeeuwsche Vereeniging voor Dialectonderzoek passeerde in 1991 de 900. Hierdoor kon de contributie ondanks kostenstijgingen op 25,- worden gehandhaafd. Het bestuur kwam viermaal bijeen. In de samenstelling deden zich geen mutaties voor. Het bestuur besloot tot betere spreiding van de werkzaamheden over alle bestuursleden. Zo werden commissies gevormd ter voorbereiding van de studie dag en de jaarlijkse excursie. De algemene ledenvergadering vond dit jaar plaats tijdens de excursie over Walcheren, en wel in het huis 's-Hertogenbosch te Mid delburg. De zesde historische studiedag was gewijd aan het thema dorpen in Zeeland en werd gehouden op zaterdag 27 april 1991 in de Zeeuwse Bibliotheek te Middel burg in samenwerking met de Stichting Natuur- en Recreatieinformatie. Tijdens de middagzitting vond de officiële aanbieding plaats van het boek Dorpen in Zeeland aan de uit Zeeland afkomstige acteur Sacco van der Made. Ca 110 leden en belangstellenden namen aan de studiedag deel. Zoals gebruikelijk verleenden X

Archief | 1992 | | pagina 12