de provincie Zeeland en de gemeente Middelburg subsidie. De jaarlijkse excursie vond plaats op zaterdag 28 september en voerde dit jaar over het eiland Walcheren. Bezoeken werden gebracht aan het fort Rammekens, het huis 's-Hertogenbosch en de Oostkerk te Middelburg, de Schotse Huizen en het monumentale stadhuis te Veere. Deze bezoeken werden afgewisseld met een rondrit over het eiland, welke onder leiding stond van de waterschapsarchivaris L. Hollestelle. Het verenigingsorgaan Nehalennia verscheen viermaal. Tegelijk met het winter nummer verscheen het themanummer met de lezingen van de zesde historische studiedag. Met ingang van 1991 werd gebruik gemaakt van de diensten van een andere drukker, waardoor het kostenniveau kon worden verlaagd, terwijl de kwa liteit enigszins verbeterde. In de samenstelling van de redactie traden geen wijzi gingen op. De drie projecten van de Werkgroep werden tijdens het verslagjaar gecontinu eerd: 1. Indiceren oud-archief Genootschap. Een kleine projectgroep, bestaande uit een aantal trouwe medewerkers, werkte tijdens het verslagjaar regelmatig op maan dag in de studiezaal van het Rijksarchief in Zeeland aan de voltooiing van dit project. Ondanks goede wil van de medewerkers is afsluiting van dit project voorlopig nog niet te verwachten. 2. Huizen, bewoners en bewoningsgeschiedenis van Veere. Dank zij de inzet van een aantal trouwe medewerkers vordert dit project gestaag. In februari werd in het Rijksarchief in Zeeland een medewerkersbijeenkomst gehouden. In de zomer organiseerde de projectgroep een kleine tentoonstelling over huizen en platte grond van Veere, waarbij voor het eerst dankbaar gebruik kon worden gemaakt van de onderzoeksresultaten. 3. Middeleeuwse geschiedenis Middelburg. In de ledenvergadering werd beslo ten tot instelling van een project waarbij onderzoek naar de middeleeuwse ge schiedenis van Middelburg zal worden verricht. Mr W. Dirksen zal dit project coördineren. Werkgroep Geologie In 1991 bestond de Werkgroep Geologie 25 jaar. Op 11 mei stonden de jubileum viering en een daarbij behorende expositie in de Zeeuwse Bibliotheek centraal; er werden drie lezingen gegeven: 'Geologie in het Museon' door drs C. Mon- tagne uit 's-Gravenhage, 'Klimaatsverandering en tektoniek in het stroomgebied van Maas en Rijn' door prof. dr S.B. Kroonenberg uit Wageningen, en 'Verande ringen in het Nederlandse kustmilieu in de laatste 200 jaar' door drs A. Ooster- baan uit de Koog. De expositie (van 7 mei tot 3 juni), ingericht door leden van de Werkgroep, werd goed bezocht. De volgende personen leverden een bijdrage: J. Moraal, over algemene geologie; H.A. Korstanje, over algemene geologie en evolutie met betrekking tot Zeeland; F.A.D. van Nieulande, over Pectinidae; H.RJ. Keukelaar. R. Pouwer en G.F. Simons, over recente verspreiding van mol- lusken en hun verspreiding in het Mioceen, het Plioceen en het Pleistoceen: P. Bosdijk, over mineralen uit de groeve Clara in het Duitse Oberwolfach; A.C. Rij ken, over geologie van Zeeland; J. Gunst, over eocene fossielen uit het bekken van Parijs. Ten gevolge van nalatigheid of hoge werkdruk van het personeel van de Zeeuwse Bibliotheek is noch aan het jubileum, noch aan de expositie enige aandacht in de pers besteed. XI

Archief | 1992 | | pagina 13