In 1991 zegden elf leden hun lidmaatschap op, twee leden ontvielen de Werk groep door overlijden, en zeven nieuwe leden sloten zich bij de Werkgroep aan. Het aantal leden op 1 januari 1992 bedroeg 82. In 1991 werden twee excursies georganiseerd. Op 10 februari werd een excursie gehouden naar het Nationaal Natuurhistorisch Museum (voorheen Rijksmuseum voor Geologie en Mineralogie) te Leiden en op 16 maart vond een verzamelex- cursie plaats naar het strand tussen Nieuwvliet en Nieuwe Sluis (Zeeuwsch- Vlaanderen), waar sinds de zandopspuiting in 1989 veel fossielen zijn te vinden. Aansluitend werd een bezoek aan het Visserijmuseum te Breskens gebracht. In 1991 werden de volgende lezingen gehouden. 18 Januari: F.A.D. van Nieu- lande, 'Het Plioceen van Antwerpen'; 15 februari: R. Pouwer, 'IJsland, geologie, landschap en geschiedenis van een vulkaan-eiland'; 15 maart: N.C. Kerkhoff, 'Pleistocene zoogdieren van de Maasvlakte'; 12 april: D. Wiltenburg, 'Vuurste nen'; 8 november: J.M. Moraal, 'Wales en Zuidwest-Engeland'; 13 december: dr J. Smit, 'De grens Krijt-Tertiair'. Op 13 september werden vakantie-ervaringen uitgewisseld en op 11 oktober werd een diaserie over de geschiedenis van de Werkgroep verzorgd. Besloten werd om, waar mogelijk, in de toekomst verder samen te werken met andere werkgroepen van het Genootschap. Tijdens de determinatie-ochtenden zijn de volgende families behandeld: Astarti- dae, Pectinidae. Glycymeridae en Veneridae. De resultaten zijn op schrift gesteld en verkrijgbaar bij de voorzitter van de Werkgroep. Tot slot kan nog worden medegedeeld dat de complete verzamelingen zoogdier- botten, schelpen en mineralen van het Genootschap van het Zeeuws Museum naar een depot van het Rijksarchief in Zeeland te Oost-Souburg zijn overge bracht. Hopelijk betekent dit dat de verzamelingen wat beter toegankelijk zullen worden dan in het verleden. Werkgroep Muziek De ledenvergadering werd gehouden op 18 februari 1991. Na het huishoudelijk gedeelte hield dr Rudolf A. Rasch, verbonden aan de vakgroep Muziekweten schap van de Rijksuniversiteit Utrecht, een lezing met als onderwerp: 'Hoe stem den Sweelinck en Bach hun clavecimbel? - Het verband tussen historische stem mingen en de muziek van de 16e-18e eeuw'. Dr A.A. Clement liet op het clavecimbel van de Werkgroep enkele stemmingen in de muziek van beide com ponisten horen. Het ledental van de Werkgroep bewoog zich rond de 140. Het bestuur onderging enkele wijzigingen. De heer L.C. de Broekert legde zijn functie als vice-voorzit- ter neer. Hij werd hierin opgevolgd door de heer M.J.J.M. Meijs, terwijl diens functie als voorzitter werd overgenomen door dr A.A. Clement. Het bestuur van de Werkgroep kwam vijfmaal bijeen. Tijdens de ledenvergade ring kwamen aan de orde: de Genootschapsdag, het beleidsplan van de Werk groep Muziek, het instrumentenfonds en het onderhoud en de aanschaf van instrumenten, alsmede subsidies van de provincie Zeeland en gemeente Middel burg, met name het gemeentelijk subsidiebeleid podiumkunsten inzake herschik king subsidies oude muziek. Ten aanzien van laatstgenoemde kwestie heeft het bestuur stappen ondernomen. De Werkgroep organiseerde de volgende activiteiten: 15 juni, orgelconcert in de Oostkerk te Middelburg door Bram Beekman (werken van J.S. Bach); 14 sep- XII

Archief | 1992 | | pagina 14