zoek door L. Goldschmitz-Wielinga in het kader van een artikel voor het 40-ja- rige jubileum van het tijdschrift Westerheem leerde echter dat we met een 9e- lle-eeuwse schoen met wreefnaad te maken hebben. Vergelijkbaar type schoei sel is te voorschijn gekomen bij het archeologisch onderzoek in de Abdij van Middelburg in 1961''. Domburg - Duinenburg en Badhotel (afb. 4-8, afb. 9A/B inlig- gend) In samenwerking met het Provinciaal Depot voor Bodemvondsten te Middelburg werd een klein archeologisch onderzoek uitgevoerd in de nieuwbouwwijk 'Dui nenburg' ten oosten van de Schuitvlotstraat en ten zuiden van de Domburgseweg te Domburg. In een smalle proefsleuf werd de voet van de wal' en een gedeelte van de gracht van de vroegmiddeleeuwse burcht gevonden waaraan Domburg zowel zijn naam als zijn ligging te danken heeft. In september is vervolgens op het terrein van het Badhotel aan de noordzijde van de Domburgseweg een con trole-opgraving gedaan en kon de wal nogmaals op doorsnede worden bestu deerd. Honorair medewerker ir J.A. Trimpe Burger maakte ons attent op de mo gelijkheid van onderzoek op het terrein van de nieuwbouwwijk 'Duinenburg'7. Afb. 4. Domburg-Duinenburg. Plaggenstapeling en paalgat met rechts het begin van de gracht (vgl. afb. 9A. bij 33 m). 6. Goldschmitz-Wielinga. 'Duizendjarige stapper'. 7. De gemeente Domburg met als contactpersoon de heer A. Meeuwse verleende bij beide opgra vingen zowel in dienstverlenende als financiële zin zeer gewaardeerde medewerking. De opgraving vond plaats in de maanden maart en september. De technische leiding was in handen van B. Oele en H. Hendrikse (PDB Middelburg). De AWN afd. Zeeland verleende bijstand. 120

Archief | 1992 | | pagina 158