tember. orgelconcert in de Oostkerk te Middelburg door Albert Clement (werken van J.S. Bach en tijdgenoten). Voor deze orgelconcerten bestond een verheugend ruime belangstelling. Vervolgens: 21 september, recital op de Zierer-vleugel door Jos van Immerseel in huis 's-Hertogenbosch te Middelburg; 5 oktober, avond met authentieke dansen en muziek in Franse stijl uit het begin van de achttiende eeuw, verzorgd door het historisch dansensemble Volta in de Wandelkerk te Mid delburg; 26 oktober, 'Hé Compaignonsl', een programma met wereldlijke mu ziek van het hof van Bourgondië uit de periode 1420-1460, uitgevoerd door de Renaissance-Solisten Utrecht (Resolut) in de Engelse kerk te Middelburg; 23 no vember. museumconcert in het Zeeuws Museum te Middelburg, verzorgd door Ruud Kerkhove (clavecimbel), Dick Boon, Riaan van 't Veer, Edgar van Boven en Ton van Lare, allen blokfluit. De najaarsconcerten werden goed bezocht; ge middeld waren er 70 aanwezigen. Werkgroep Theologie In het seizoen 1990-1991 organiseerde de Werkgroep Theologie een viertal le zingen over New Age. In de eerste lezing sprak dr R. Kranenborg over New Age vanuit een historisch en fenomenologisch perspectief: waar liggen de wortels van deze beweging en hoe manifesteert zich de New Age-beweging? In de tweede in leiding richtte dr H. Bouma de aandacht op het holisme en de milieukritiek in de New Age-beweging: het verband tussen een holistische wereldbeschouwing en de zorg voor het milieu. Karei Douven legde in de derde lezing het accent op het mensbegrip, en stelde zich daarbij de vraag, wat New Age onder heil verstaat. Tenslotte maakte dr P. van Gennip vanuit een historisch, filosofisch en theolo gisch perspectief enkele kanttekeningen bij het verschijnsel New Age. L De Werkgroep Theologie, welke momenteel ongeveer honderd leden telt, be hoefde niet over belangstelling te klagen: gemiddeld werden de lezingen door ruim 75 bezoekers bijgewoond. Daarnaast heeft een studiegroep van ongeveer twaalf personen zich in een aantal bijeenkomsten onder leiding van dr G.H. Buijssen over hetzelfde onderwerp ge bogen, en wel aan de hand van het boek van Josef Sudbrack: De vergeten mystiek. Werkgroep Maatschappijwetenschappen Het doel van de Werkgroep Maatschappijwetenschappen is een breed kader te bieden aan beoefenaren van de maatschappijwetenschappen, waarin zij een bij drage kunnen leveren vanuit hun discipline. Niet alleen sociologen, politicologen en sociaal-geografen wordt hier een plaats geboden, maar ook economen, juris ten en historici. Het nieuwe seizoen van de Werkgroep werd ingeleid door een lezing van prof. dr H.P.M. Adriaansens. hoogleraar Algemene Sociologie te Utrecht en lid van de Wetenschappelijke Raad voor het Regeringsbeleid, getiteld 'De Balans na één jaar. De mate waarin de arbeidsparticipatiegedachte is opgepakt en tot concrete maatregelen aanleiding geeft'. Mevrouw J.L.A. Boogerd-Quaak, voorzitter van het Regionaal Bureau Arbeidsvoorziening Zeeland, trad op als co-referent, en liet een stem vanuit de praktijk horen. In deze vergadering bood M. van Toorn zijn doctoraal-scriptie aan professor Adriaansens en aan de voorzitter van de Werk groep aan. De heer Van Toorn heeft onder verantwoordelijkheid van de Werk groep in Zeeland stage gelopen. De titel van zijn scriptie luidt "Sociaal-economi- XIII

Archief | 1992 | | pagina 15