sche participatie in Nederland; een inventarisatie'. Voor geïnteresseerden: een exemplaar van deze scriptie bevindt zich in de Zeeuwse Bibliotheek. Het is de bedoeling van de Werkgroep de cyclus 'Besluitvorming lagere overhe den' af te sluiten met een lezing over de besluitvorming bij de gemeenten. Tot slot volgen nog twee lezingen over besluitvorming, één vanuit een algemene op tiek en één vanuit de psychologische achtergronden van de besluitnemers. Tus sen deze lezingen door wil de Werkgroep een 'borrel met een praatje' organise ren waarbij de leden van de Werkgroep elkaar wat beter kunnen leren kennen en informeel van gedachten kunnen wisselen. Nog steeds wordt ernaar gestreefd een stagiaire te vinden die een onderzoek wil doen naar de besluitvorming inzake de inrichting van Neeltje lans. Het ziet er thans naar uit dat op korte termijn een stagiaire aan de slag kan. Commissie Huisvesting De status van de Commissie Huisvesting, welke in 1989 door het Bestuur werd benoemd, onderging in 1991 een wijziging doordat de Commissie nu door de le denvergadering werd benoemd. In de samenstelling kwam geen verandering. Ir J.H. Sinke werd benoemd tot bouwkundig adviseur van de Commissie. Ten behoeve van het onderzoek naar de mogelijkheid het pand 's-Hertogenbosch, Vlasmarkt 51 te Middelburg, als huisvesting voor het Genootschap te verwerven en te exploiteren, kwam de Commissie driemaal in vergadering bijeen. Daarnaast had overleg plaats in secties. De Commissie voerde gesprekken met ir J. Snoey van de Dienst Gemeentewerken en met de wethouders mr J.A.R.M. Douwes en G.B. Schoenmakers. Daaruit bleek dat de gemeente Middelburg zeer positief staat tegenover het initiatief en waarschijnlijk bereid zal zijn het met een substan tiële bijdrage te steunen. Om een bijdrage te kunnen bepalen heeft de gemeente het Genootschap verzocht een met cijfers onderbouwd plan in te dienen. De Commissie heeft daartoe de eerste stappen ondernomen. Ir Sinke schreef een be stek voor aanpassingen en de firma Geschiere-Wattel werd gevraagd cijfers voor restauratiewerkzaamheden te verschaffen. Aan het Bestuur werden in juli voorstellen voor fondswerving gedaan. De kern van deze voorstellen is, het project tot huisvesting te koppelen aan de viering van het 225-jarig jubileum in 1994, en alle in aanmerking komende personen en in stellingen om een eenmalige, aan het jubileumgetal gerelateerde bijdrage te ver zoeken. Het voorstel tot instelling van een huisvestingsfonds is in december aan de Algeme Ledenvergadering voorgelegd en goedgekeurd; op de begroting is een bedrag van 12.000,- voor het fonds bestemd. Aan een aantal instellingen is ge vraagd in het project te participeren. De Zeeuwse Volksuniversiteit berichtte dat de ruimten voor haar doeleinden niet geschikt waren en de Stichting Godshuizen liet weten dat de weinige stichtingsvergaderingen geen permanente voorziening vergden. Positieve reacties werden ontvangen van de Middelburgse Tekenacade mie, de Confrérie van St. Sebastian en de Stichting Regionale Geschiedbeoefe ning Zeeland, zij het dat laatstgenoemde instantie zich niet kan verplichten tot een jaarlijkse bijdrage in de exploitatie. Inmiddels werd zowel door het Genootschap als de werkgroepen ervaring opge daan met het gebruik van het pand. Op 17 juni werd de Algemene Ledenvergade ring er belegd, op 28 september bezocht de Werkgroep Historie en Archeologie het pand, en er waren bijeenkomsten van de Werkgroep Muziek en de Werkgroep Maatschappijwetenschappen. De ervaringen waren positief: zowel voor grotere XIV

Archief | 1992 | | pagina 16