DE AUTEURS Dr R. Rentenaar (1938) studeerde middeleeuwse geschiedenis aan de Universiteit van Amsterdam. Hij is hoofd van het Bureau Naamkunde van het RJ. Meertens-Instituut voor dialect- volks- en naamkunde te Amsterdam. Drs J.H. Kluiver (1942) studeerde geschiedenis, kunstgeschiedenis en musicologie aan de Rijksuniversiteit te Utrecht. Is verbonden aan het Instituut voor Nederlandse Geschiedenis te 's-Gravenhage ten behoeve van het project Inventaris van de correspondentie van Wil lem van Oranje. Drs E.C. Dijkhof (1954) studeerde middeleeuwse geschiedenis aan de Universiteit van Amsterdam. Is verbonden aan het Instituut voor Nederlandse Geschiedenis te 's-Graven- hage ten behoeve van het project Oorkondenboek van Gelre en Zutphen. Dr J.P. Sigmond (1948) studeerde geschiedenis aan de Rijksuniversiteit te Leiden en pro moveerde op een proefschrift getiteld Nederlandse zeehavens tussen 1500 en 1800. Hij publiceerde enkele boeken en een aantal artikelen op het terrein van het archiefwezen, zeegeschiedenis en militaire schilderkunst en is momenteel werkzaam als directeur van het Legermuseum te Delft. Drs G.J. Hooykaas (1937) studeerde geschiedenis aan de Rijksuniversiteit te Utrecht. Hij bezorgt in de reeks Rijks Geschiedkundige Publicatiën de uitgave van de briefwisseling van J.R. Thorbecke. Sinds 1991 is hij gedetacheerd bij het Instituut voor Nederlandse Ge schiedenis te 's-Gravenhage. Drs F.J.P. Santegoets (1965) studeerde geschiedenis aan de Rijksuniversiteit te Utrecht. Na zijn militaire diensttijd is hij door de Stichting Historisch Onderzoek aangesteld als medewerker bij de uitgave van de briefwisseling van J.R. Thorbecke. Dr R.M. van Heeringen (1953) studeerde archeologie aan de Rijksuniversiteit te Leiden, hoofdvak prehistorie, bijvakken middeleeuwse archeologie en Quartair geologie. Is we tenschappelijk medewerker bij de Rijksdienst voor Oudheidkundig Bodemonderzoek te Amersfoort en provinciaal archeoloog in Zeeland. 144

Archief | 1992 | | pagina 182