den van deskundigen voor het geven van voordrachten en lezingen. Omdat bin nen het Genootschap veel kennis en kunde aanwezig is, werd een lezingen/wo/ ingesteld. Op 20 december werd de jaarlijkse eindejaarsontvangst voor bestuursleden en andere direct bij Genootschapsactiviteiten betrokkenen gehouden. Tijdens zijn toespraak besteedde de voorzitter bijzondere aandacht aan het feit dat huize 's- Hertogenbosch onlangs door het Genootschap was verworven. Werkgroep Historie en Archeologie Het ledental van de Werkgroep Historie en Archeologie en van de Zeeuwsche Vereeniging voor Dialectonderzoek bleef in 1993 met ca. 900 leden ongeveer ge lijk aan dat van 1992. Tijdens de algemene ledenvergadering, die in de raadzaal van het gemeentehuis van Sluis werd gehouden, werd drs. L. Zoodsma na acht jaar lang secretaris van de Werkgroep te zijn geweest door J.H.F. Schwartz opgevolgd. De jaarlijkse ex cursie voerde dit keer naar West-Zeeuwsch-Vlaanderen. Het bestuur kwam vijf maal bijeen. Op 24 april 1993 werd de achtste historische studiedag gehouden, die dit jaar aan het thema Archeologie in Zeeland was gewijd. 72 Deelnemers bezochten de stu diedag in de Zeeuwse Bibliotheek te Middelburg. De lezingen werden wederom in een themanummer van het bulletin van de Werkgroep en de Zeeuwsche Veree niging voor Dialectonderzoek Nehalenniagepubliceerd. Daarnaast verschenen vier reguliere nummers van Nehalenniaalle met de dit jaar geïntroduceerde nieuwe omslag met wisselende kleurenfoto's. De samenstelling van de redactie ondervond een wijziging doordat J.H.F. Schwartz de plaats innam van drs. J.H. Kluiver. Tijdens de algemene ledenvergadering van 1992 waren de leden akkoord gegaan met een nieuw initiatief van de Werkgroep, te weten de verzorging van een serie voordrachten over lopend onderzoek, waarvoor onderzoekers worden uitgeno digd om hun onderwerp toe te lichten en hierover met het publiek van gedachten te wisselen. In maart 1993 ging deze serie van start met een voordracht door M.J.M. Weber over zijn onderzoek naar de marinewerf in Vlissingen. Een tweede voordracht, verzorgd door drs. V. Enthoven, volgde in september en han delde over een onderzoek naar handel en scheepvaart in Zeeland. De Werkgroep kende in 1993 twee lopende projecten. Het eerste project betreft de indicering van het oud-archief van het Genootschap: een kleine groep werkte op maandagen in het Rijksarchief in Zeeland verder aan dit project, dat aan het slot van het verslagjaar kon worden afgesloten. Aan het project Huizen. Bewo ners en Bewoningsgeschiedenis van Veere bleef onder begeleiding van de ge meentearchivaris van Veere, R Blom. een kleine maar enthousiaste groep deelne mers werken. Werkgroep Geologie De Werkgroep Geologie telde eind december 1993 84 leden. R. Pouwer trad af als penningmeester, maar bleef wel lid. H. Raad werd in zijn plaats benoemd. G.J. Gaudelius, in januari tot lid benoemd, moest in april zijn lidmaatschap we gens gezondheidsredenen beëindigen. De volgende lezingen werden gehouden: Ontwikkelingen in de Nederlandse plio-pleistocene, mariene, benthonische molluskenzonering (door T. Meijer van VIII

Archief | 1994 | | pagina 10