Rijksgeologische Dienst te Haarlem (26 februari)), Het oligoceen in het Noord zeebekken (door drs. M.C. Cadée uit Leiden (19 maart)), Niet-fossiliseerbare marine organismen in West-Europa (door M. Faasse uit Arnemuiden (23 april)), De holocene landschapsontwikkeling in Zeeland (in samenwerking met de Werk groep Historie en Archeologie, door de provinciaal archeoloog dr. R.M. van Hee- ringen (14 mei)), De bottenverzameling van het Zeeuws Genootschap (door con servator J.M. Moraal (22 oktober)), Wat zijn foraminiferen? (door dr. S.R. Troelstra van de Vrije Universiteit te Amsterdam (12 november)) en De geschie denis van de paleontologische literatuur (door dr. W. Backhuys uit Oegstgeest 17 december)). Een kleine kern van de Werkgroep gaat voort met het verzamelen en registreren van Zeeuwse fossiele schelpen. Daartoe werden vier determinatiemiddagen geor ganiseerd. In het verslagjaar werden twee excursies georganiseerd: op 24 april werd een tocht ondernomen naar de E.N.C.I.-groeve (St. Pietersberg) te Maastricht (Bo- ven-Krijt) en naar het Mijnmuseum te Kerkrade. en op 11 september ondernam de Werkgroep een reis naar het Verdronken Land van Saeftinge en de groeve De Kauter te Nieuw-Namen (Boven-Plioceen). Tijdens laatstgenoemde excursie werden wij door de conservatoren R. Bleijenberg en J.A. de Baar gewezen op een in 1858 door A.A. Fokker en G. van Hennekeler gemaakt verslag over deze ontsluiting, waarvan enkele malen melding wordt gemaakt in de geologische lite ratuur. De vraag rees of dit verslag nog bestond. Enkele dagen later kon het wor den teruggevonden in het archief van het Genootschap (Rijksarchief in Zeeland, archief KZGW, inv.-nr. 67). Het verslag (in handschrift) is, voor zover bekend, nooit gepubliceerd, en het plan is opgevat om het alsnog te publiceren. Het mededelingenblad van de Werkgroep verscheen eenmaal. Werkgroep Muziek Het ledental van de Werkgroep Muziek bewoog zich rond de 140. De ledenver gadering werd op 29 maart 1993 gehouden. Het bestuur van de Werkgroep kwam viermaal bijeen ter bespreking van de activiteiten. De aandacht van de Werkgroep ging uit naar de jubileumvieringen van het Ge nootschap, de financiën in het algemeen, de subsidies voor de komende jaren, sponsoring, het instrumentenfonds, het onderhoud van klavecimbel en de Zierer vleugel, orgelconcerten in Middelburg en de subsidie daarvoor van de Gemeente, en de Commissie Orgelconcerten Middelburg. De heren Clement en Vogel verte genwoordigden de Werkgroep Muziek in deze Commissie. De Werkgroep organiseerde orgelconcerten in de Middelburgse Oostkerk, die werden verzorgd door Wim van Beek, Bram Beekman, Margreeth C. de Jong, Reitze Smits en Albert Clement. Voorts werden in het voorjaar en het najaar con certen verzorgd door Lucienne van Deyck, sopraan, begeleid door Leen de Broe- kert, Bart van Oort, het ensemble La Gamme Marésienne (Maaike Boekholt, Norbert Bartelsman en Coosje Kempers), en het P.I.M. Choir begeleid door een ensemble van het Koninklijk Conservatorium Den Haag onder leiding van Pim Overduin. Werkgroep Theologie De Werkgroep Theologie telde negentig leden. Ledenvergaderingen werden op informele basis gehouden. Het bestuur kwam op 30 mei in vergadering bijeen. In IX

Archief | 1994 | | pagina 11