het verslagjaar nam ds. Elseman de functie van voorzitter over van ds. Dubbink. Op 20 januari hield prof. dr. De Kruijf een inleiding over de verantwoordelijk heid van de mens tegenover het leven. Dit was de derde en laatste lezing in de cyclus biomedische ethiek (het jaarprogramma voor het seizoen 1992-1993). In het kader van het jaarprogramma 1993-1994 stond het thema gezinsleven en seksualiteit in theologisch perspectief centraal. In het kader daarvan sprak prof. dr. M. de longe op 18 oktober over huwelijk, echtscheiding en seksualiteit in het Nieuwe Testament. Werkgroep Maatschappijwetenschappen De Werkgroep Maatschappijwetenschappen telde in het verslagjaar ca. vijftig leden. Ledenvergaderingen vonden niet plaats. Het bestuur kwam ca. acht keer bijeen. Het project 'cultuurdebat: een gedachtenwisseling over de markt van kunst, we tenschap en onderwijs, het beleid op deze terreinen, de rol van de overheid en het particulier initiatief, de actoren en de geldstromen' werd afgesloten met een le zing over de verhouding tussen overheid en rijksmusea. Voor de lezingencyclus in het nieuwe seizoen werd de multiculturele samenle ving als onderwerp gekozen. De eerste lezing werd gehouden door mr. dr. H.K. Fernandes Mendes. Hoofd van de Directie Coördinatie Minderheden van het Mi nisterie van Binnenlandse Zaken. Hij belichtte de rol van de nieuwkomers in het integratieproces en het beleid in dezen van de overheid. Prof. dr. J. Lucassen plaatste het thema in een historische context: Nederland, al eeuwen een nieuwko- mersland. Een specifiek probleem werd behandeld door prof. dr. G. Extra, die onder meer Hoofd van de research-groep Taal en Minderheden van de Universiteit van Til burg is. De serie lezingen wordt afgesloten door prof. dr. A. Cornells, die de Werkgroep zal onderhouden over 'De toekomst van de filosofie; relevantie voor de multiculturele samenleving'. Werkgroep Film/Media/Communicatie Op 31 augustus hield de Werkgroep Film/Media/Communicatie een algemene le denvergadering, tijdens welke op de noodzaak van fondswerving werd gewezen. De heer J.W. Weug zal een commissie fondswerving voorzitten. Het bestuur kwam op 30 maart en 11 mei in vergadering bijeen. De Werkgroep telde aan het eind van het verslagjaar 22 leden. De Werkgroep vertoonde op 30 maart in verzorgingshuis Ter Reede te Vlissingen de op Walcheren spelende film 'Lentelied' uit 1936. H.W. Göbel M.A. gaf een korte uitleg bij de film. In het kader van het jaar van de ouderen en als onderdeel van de tentoonstelling 'Ouderen en Educatie' werd op 31 augustus in de aula van de Zeeuwse Biblio theek te Middelburg de film 'Lentelied' vertoond. Op 1 december hield drs. E. Haas in huize 's-Hertogenbosch een lezing getiteld 'Psychologie en media, sociaal-psychologische aspecten van infotainment'. Werkgroep Kunstgeschiedenis De Werkgroep Kunstgeschiedenis begon het verslagjaar met veertig leden. Op 31 december was dit aantal tot 136 gestegen. Deze forse vooruitgang werd voor een deel veroorzaakt door aanwas uit de voormalige Vereniging Vrienden van Antiek. X

Archief | 1994 | | pagina 12