Op 6 december werd de eerste echte ledenvergadering sinds de oprichting in 1992 gehouden. De leden gingen tijdens deze vergadering akkoord met de defini tieve samenstelling van het bestuur. In het kader van het lezingenprogramma spraken L.J. Minderhoud (over Zeeuwse sieraden), drs. S. Braat (over Oosters porselein in de zeventiende en achttiende eeuw), dr. R.J. Baarsen (over meubelen uit de achttiende eeuw) en lie. S. Beele (over de schilder Jacob Jordaens); laatstgenoemde lezing sloot aan bij de op 19 juni gehouden excursie naar Antwerpen, waar een bezoek aan de ten toonstelling over Jordaens werd gebracht en de Antwerpse retabels in de Onze- Lieve-Vrouwekathedraal werden bezichtigd. Een projectgroep-Schütz is opgericht om te komen tot inventarisatie van de wer ken van leden van de Zeeuwse kunstschildersfamilie Schiitz. Enkele resultaten zijn al bereikt, maar de coördinatie leverde wegens ziekte problemen op. De projectgroep-Woonhuizen in Zeeland heeft zich tot taak gesteld, interessante panden en hun interieurs uit kunsthistorisch oogpunt te bestuderen en te inventa riseren. Het streven is onder andere te komen tot publikatie in het tijdschrift Zee land. Enkele panden in Zierikzee zijn inmiddels bekeken, beschreven en gefoto grafeerd. Commissie voor de Jaarrekening De Commissie voor de Jaarrekening bracht tijdens de algemene ledenvergade ring van 15 juni verslag uit over haar controle op de jaarrekening. Deze werd in orde bevonden. Commissie tot Redactie van Archief en Werken De Commissie tot Redactie van Archief en Werken beraadde zich tijdens het ver slagjaar op de uitgave van een jubileumnummer van het Archief, in aansluiting op het onderwerp voor het jubileum (verzamelen) werd gekozen voor bijdragen inzake het thema 'verzamelen over Zeeland' waarin allerlei collecties van Zelan- dica aan de orde zullen komen. Voor de uitgave van de catalogus van de jubileumtentoonstelling werd een groot formaat beraamd, dat zich goed leent voor illustraties van verschillende omvang. Hetzelfde formaat zal worden gebruikt voor andere uitgaven die zulks vereisen. De Redactie onderzocht de mogelijkheid om een reeks kleine bronnen uit te ge ven; historische teksten of excerpten waarvan de inhoud nuttig is voor instellin gen en individuele onderzoekers zonder verspreiding op grote schaal te recht vaardigen. Activiteitencommissie De Activiteitencommissie vergaderde zevenmaal en wijdde zich voornamelijk aan organisatie en voorbereiding van de Genootschapscolleges. Voorts werd aan dacht geschonken aan de jaarlijkse excursie (zie de rubriek Gebeurtenissen en activiteiten in dit verslag) en aan met het lidmaatschap van de Delta-Academie van Wetenschappen verband houdende werkzaamheden. Commissie tot Redactie van het Tijdschrift Zeeland In het verslagjaar verschenen vier afleveringen van het tijdschrift Zeeland. De re dactie legde de leden van het Genootschap een enquête voor. De uitslag was po sitief voor het redactiebeleid: op 44% van de teruggestuurde vragenformulieren XI

Archief | 1994 | | pagina 13