werd de waardering 'zeer goed' gegeven en 43% waardeerde het tijdschrift als 'goed'. De redactie zal de in de geretourneerde vragenformulieren opgenomen suggesties in het beleidsplan verwerken. Commissie Huisvesting Hoewel de werkzaamheden van de Commissie Huisvesting zijn overgenomen door de in het verslagjaar opgerichte Stichting huize 's-Hertogenbosch, heeft het bestuur besloten de Commissie, die dezelfde personele bezetting heeft als het be stuur van de Stichting, met het oog op rapportage te laten voortbestaan. Najaren van moeizame voorbereiding kon de opdracht van de Commissie Huis vesting in 1993 grotendeels worden volbracht: oprichting van een stichting tot verwerving, restauratie, renovatie en exploitatie van huize 's-Hertogenbosch ten behoeve van huisvesting van het Genootschap en van instellingen met een ver wante doelstelling. De Stichting nam als eerste stap de aankoop van genoemd pand van de eigenaar, C. Van der Veen-Hondius. Met de Gemeente Middelburg werd overleg gevoerd over financiering van aankoop, restauratie en renovatie. Voor de aankoop verstrekt de Gemeente een renteloze lening uit het Stadsver nieuwingsfonds ten bedrage van 300.000 en ten behoeve van restauratie en re novatie stelt de BV Monumentenbeheer een laagrentende lening ad 200.000 ter beschikking. De Stichting diende bij de Rijksdienst voor de Monumentenzorg een subsidieverzoek voor restauratie in. Door het Bouwcultuurfonds Zuid werd reeds in het verslagjaar een bijdrage van 22.000 toegezegd. In afwachting van honorering van de subsidieverzoeken werd het gebouw reeds door Genootschap en Werkgroepen gebruikt. Een gedeelte van de parterre werd aan Restauratie-ate lier W. de Maat verhuurd, dat de restauratie van de in het pand aanwezige schil derstukken zal verzorgen. De voortgang is vooral mogelijk gemaakt door de in zamelingsactie onder leden van het Genootschap, die ca. 60.000 aan toezeggingen opleverde. De Stichting trof voorbereidingen voor sponsoring-ac- ties. Jubileumcommissie De Jubileumcommissie heeft zich aan het begin van het jaar via het kabinet van de Commissaris van de Koningin beijverd om het Koninklijk Huis te verzoeken, de opening van het jubileumjaar 1994 door Z.K.H. de Prins van Oranje te laten bijwonen. Voorbereidingen werden getroffen om tot een afgerond programma voor het jubi leumjaar te komen, waarin de volgende activiteiten en gebeurtenissen zouden plaatsvinden: opening van het jubileumjaar in het stadhuis te Vlissingen, het hou den van een tentoonstelling in het Gemeentemuseum van Vlissingen. het verzor gen van een expositie in het Zeeuws Museum, het houden van een congres en het verzorgen van een reeks concerten van het Zeeuws Orkest (waarvoor door enkele leden van de Commissie een ad-hoc koor werd opgericht). Een aantal mogelijke sponsoren werd benaderd voor geldelijke ondersteuning; de Rabobank in Vlissingen schonk 1.000, voor de uitvoering door het Zeeuws Filharmonisch koor werd 10.000 door de Provincie Zeeland toegezegd, terwijl de NCRV 15.000 zal bijdragen. De bijdrage van het Genootschap zelf zal 25.000 bedragen. drs. A.M.P. Kaashoek XII

Archief | 1994 | | pagina 14