De reeds voor 1992 geplande tentoonstelling 'Middelburg in vogelvlucht' werd van 21 augustus tot en met 11 september 1993 in huize 's-Hertogenbosch gehou den. Bij de inrichting van de expositie werd veel hulp ondervonden van de con servatoren W. Dirksen en J.H. Kluiver, alsook van het Rijksarchief in Zeeland. Tijdens de openingsuren hebben enige leden van het Genootschap assistentie verleend bij het toezicht houden. De conservatoren zijn hen daarvoor zeer erken telijk. De tentoonstelling is zeer goed bezocht. In de studiezaal van het Rijksarchief in Zeeland werden 173 stukken uit de histo- risch-topografische atlas geraadpleegd. Aan derden werden 126 fotoreprodukties of dia's verstrekt die in verscheidene tijdschriften en boeken werden opgenomen. Het Genootschap heeft ook in 1993 een prentbriefkaart uitgegeven, te weten een reproduktie van een aquarel van J.R Bourjé uit ca. 1820 dat het interieur van een herenboerderij op Walcheren voorstelt. In het verslagjaar werden de werkzaamheden ten behoeve van de catalogisering van aanwinsten van de collectie en de completering van de fotocatalogus van de Zelandia Illustrata voortgezet. Zo werd door T.A. Sondermeijer een nadere toe gang'op de twee albums met portretten van patiënten van dokter J.J. van der Harst te Koudekerke voltooid. De Zelandia Illustrata werd in 1993 zowel door midel van aankoop als door schenkingen met vijftig nummers uitgebreid, te weten 36 kaarten, 12 prenten/te keningen, twee affiches, 115 foto's, 28 prentbriefkaarten en vier boeken; de be langrijkste aanwinsten waren; een tekening van de Nieuwstraat te Middelburg van W.J. Schütz (ca. 1900), een plattegrond van Middelburg met straatnamen in handschrift van Abraham Zehender (1739), een plattegrond van Arnemuiden van Merian (ca. 1659), een kaart "Flandria Nova Descriptio' van Janssonius (ca. 1670), een kaart 'Nouvelle Carte des Dix-Sept Provinces des Pays-Bas' (ca. 1700), een kaart 'The Ten Catholick Provinces of the Lower Countries' van J. Palairet (ca. 1750) en een kaart 'Plan de la Capitale et Fortresse Middlebourg dans lie de Walcher en Seelande' van M. Seutter (ca. 1750). Volks- en Volkenkundige Voorwerpen De verzameling Volks- en Volkenkundige Voorwerpen onderging geen verande ring in het verslagjaar. Muziekinstrumenten Ondergetekende bericht als conservator als volgt: De verzameling muziekinstrumenten werd in het verslagjaar door de Werkgroep Muziek uitgebreid door middel van aankoop op een veiling van een door de Amsterdamse instrumentmaker J. van der Does gemaakte tafelpiano uit om streeks 1810. Het instrument is aangekocht als voorbeeld van een Nederlands piano-forte zoals dat ook in Zeeland in deze tijd in gebruik was. Natuurhistorische Voorwerpenonderafdeling Gesteenten en Mineralen De conservator J.M. Moraal bericht als volgt: In het verslagjaar overleden twee voor de collectie verdienstelijke petrologen: Philip George Cambridge en dr. C.J. Overweel. Philip George Cambridge werd in 1918 in het Engelse Cheddar Somerset gebo ren. Hij verzamelde vele mineralen, gesteenten en fossielen. Zijn werkgebied omvatte niet alleen het Verenigd Koninkrijk maar ook gebieden ver daarbuiten. XV

Archief | 1994 | | pagina 17