Afb. 5. Detail van een kokmeeuwenkolonie op een schor. Foto René Kleingeld. Coll. NJOO/CEMO. Yerseke. Vooral het Plaatje, eigendom van de familie Boel, zou een mogelijkheid tot aan koop bieden. Maar de familie heeft er door grondverlies veel kapitaal aan verlo ren en wil dat bij de verkoop tenminste voor een deel terugkrijgen. Een bron van onzekerheid is bovendien dat het onzeker is tot hoever de afslag van het gebied blijft doorgaan. Van schelpenverzamelaar tot erkend malacoloog Het is niet overdreven om te stellen dat de 'schelpenstudie' Brakman zijn hele le ven in zijn greep heeft gehad. Zijn eerste brief aan Van der Feen opent hij dan ook met: 'Gedurende de laatste driejaren heb ik mij meermalen beziggehouden met het nagaan van de verschillende vormen van het zeeslakje Littorina saxatilis, Olivi [cursifering van mij, WGB], het bekende klein alikruikje, (18-9-26). Aangenomen mag worden dat toen hij nog in Cadzand woonde, de variatie aan schelpen op het strand aldaar zijn aandacht al getrokken had. De aanhef van de brief geeft de indruk dat deze inderdaad de eerste is geweest die hij aan Van der Feen geschreven heeft. Maar voor iemand die zich zo gemakkelijk per fiets over Walcheren verplaatste, mogen bezoeken ten huize van Van der Feen niet uitge sloten worden. Of dit ook echt gebeurd is, mag - gezien het deftige milieu, waarin de Van der Feens verkeerden, en de toch wel wat driftige aard van Brak man die gauw tot zaken wilde komen - betwijfeld worden. 160

Archief | 1994 | | pagina 186