Afb. 2. P.D. de Vosgemeentearchivaris van Zierikzee, in zijn werkkamer tevens ar chiefbewaarplaats in het stadhuis. 28 augustus 1929. (foto: PC. van Immerzeel; col lectie Streekarchivariaat Schouwen-Duiveland, Zierikzee Vos een geschikt en capabel persoon beschikbaar was. Burgemeester en Wethou ders waren tegen. Het college kreeg echter de opdracht om met voorstellen te ko men voor een betere bewaring en ordening van de archieven. Eerst in 1898 kwam gemeentesecretaris Snellen met een uitvoerig voorstel om te komen tot ordening van het oud-archief. Uiteraard was P.D. de Vos de aange wezen persoon om dit werk ter hand te nemen. Van groot belang was een ruimte waarin alle oude archieven geborgen konden worden. Snellen stelde voor het westelijk deel van de zolder van het stadhuis daarvoor te bestemmen. Na uitge breide discussies ging de gemeenteraad met het voorstel en de financiële conse quenties akkoord. Daartoe behoorde ook de beloning van De Vos, die dit werk in zijn vrije tijd moest gaan verrichten. Stelde secretaris Snellen voor De Vos daar voor vijftig gulden gedurende twee a vier jaar te geven, de gemeenteraad besloot daarvan honderd gulden te maken In 1899 begon De Vos met de ordening. Uit de verschillende vertrekken wer den de archieven overgebracht naar de nieuwe ruimte. Ook in 1900 en 1901 werd daarmee verder gegaan, maar daarna stagneerde het werk. Door de steeds toene mende werkzaamheden op de secretarie in 1902 en volgende jaren kreeg De Vos weinig gelegenheid voor de ordening van de archieven". 11. J.P.J. Lokker en H.Uil. 'P.D. de Vos, geschiedschrijver en archivaris', in: Kroniek van het land van de zeemeermin Schouwen-Duiveland7 (1982), 73,74. 192

Archief | 1994 | | pagina 218