Afh. 6. De Koninklijke trein op het station van Goes, 25 augustus 1894. foto S.R. El- zinga. Goes. 3. Zelandica rond vorstelijke inhuldigingen en jubilea in het Koninklijk Huisar chief Het 25-jarig jubileum van koning Willem III in 1874 gaf de Zeeuwen aanleiding zich met een huldeblijk tot hun vorst te wenden. In een fors album (324 x 400 x 85 mm), met een band van blauw fluweel, royaal met zilver bestempeld en besla gen, centraal op het voorplat het wapen van Zeeland en centraal op het achterplat het koninklijk wapen gemonteerd, dit alles vervaardigd in de werkplaats van de Haagse boekbinder F.W. Rinck, staan de namen opgetekend van de burgers die zich op deze wijze tot de koning wendden met een plechtige gelukwens, waaruit een zekere tevredenheid over deze regeringsperiode en de belangstelling van de koning voor hun gewest bleek: 'Ruimschoots heeft ook Zeeland in dat geluk ge deeld; ruimschoots hebben de Zeeuwen van Uwe Majesteit blijken van belang stelling, van liefde mogen ontvangen; ruimschoots hebben zij ondervonden dat Uwe Majesteit al het mogelijke aanwendt om de welvaart en den bloei van hun gewest te bevorderen'. De inhoud van het album was verder eenvoudig gehou den. Iedere gemeente beschikte over een titelpagina waarop het gemeentewapen in de originele kleuren is geschilderd, daarna volgen de namen van de leden van de plaatselijke feestcommissie en die van de verdere ingezetenen. Een nog forser album werd door de hele Nederlandse bevolking aan koningin Emma aangeboden bij de beëindiging van het regentschap in 1898. In dit album, dat vervaardigd is door de firma Gebroeders Grevenstuk. bekende kalligrafen te Amsterdam, is een gedeelte aan Zeeland gewijd. Leden van het Zeeuwse hoofd- 9

Archief | 1994 | | pagina 35