Weeskamer 1 kagchel met koolbak, tang, pook en schop, 1 spuwbakje, 1 blek met veger, 1 lap zink, 14 schilderijtjes, 05 blaauwe glasgordijnen, 1 tafel met een blaauw kleed, 2 inktpotten en 2 zand- bakjes, 16 stoelen met blaauw laken bekleed en een dito armstoel, 1 oud register genaamd den blaffert, 1 thestoof met koperen schenktafel, 4 kaarsensnuiters, 2 verlakte presenteerblaadjes, tabakscomfoort, 1 kwispidoor, 1 groot schenkblad, 2 steene comfoorden, 2 lantarens waarin 2 kopere dompers, 12 tafelmesjes, 1 doos met rommeling. Een groote kist waarin de zilver ver gulde beker van Maximiliaan van Bourgondien met giftbrief gesloten in een houte koker, het prachtregister daarbij behoorende, 4 schilden voor de stadsboden met zilvere kettingen, 6 kopere oude maten 8 stuks koper gewigt, wegende 61 pond, 1 stel van 2 1/2 pond tot 1/2 lood. vier metale klokhar- ten, 2 dito halfbanden, 2 dito potten, 1 kopere penningkoker, 2 metale klokpotten van den kerk toren, 4 kopere slagschroeven, 4 looden met koorden, 1 metale brugpot, 1 kistje waarin: 2 zil vere cachetten, 1 koper cachet met 1 arend, 1 dito van het werkhuis, 1 tinnen dito geperkt 8 Pco, 1 koperen stemple voor schoolprijzen, 1 groot koper zegel met stadswapen, 1 palmhoute wapentje der stad, 1 stemijzer, 1 kistje met 75 kopere penninge, 1 metale vuistje voor de roede van justitie, 316 loode penningen, 7 ijzere haakjes, 1 zak en een bos met sleutels, voorts zeven kaarten (Geographie) van de fransche school, een blaauw gordijn en dito tafelkleed, 6 oude groene taffe gordijen, 1 fluweel zijde zak met kleed omzet met goude franje, 1 rood zijde kus sen met goude kwasten, 1 chronologiesche kaart op linnen, 2 kaartjes van Nederland, 6 rollen behangselpapier, 1 fransche prijs, 1 geel belkoord met kwast, 2 folioboeken inhuldiging van Willem de V, 1 acte of grosse van Borgtogt, 1 plan van de groote kerk te Veere, 4 wapenschild- jes. Raadkamer Eene bruin geschilderde ovale tafel met groen lakens kleed, twee bruine speel- of penanttafel tjes, 12 stoelen met zwarte zaten en fauteuil, 1 groot kleed op de vloer en karpet, 3 katoene gor dijnen, 1 kagchel met pook, schop en koolbak, 1 spuwbakje, vuilsblek en veger, 3 tinne inktpot ten en 3 zandbakjes, 2 kopere armblakers, 1 ligterstok voor de gordijnen, I groote kaart van Nederland. 1 dito van Walcheren, het stadswapen in een lijst met glas. Privaat 1 klein hoekkastje, twee witte waterpotten en 1 tinne dito. Zolder Eenige blaauwe dakpannen, 1 koffer met ijzere banden, 1 houte kist. Wapenkamer 3 Compagnie vaandels, 4 zijde dito in foudralen, 6 defecte dito, 18 lansen met roode vlaggen, 1 kopere trom, 1 bandelier met twee tromstokken, 1 dito met idem waarvan 2 zilvere bandjes, 3 houte trommen (defect), 1 doos met een alonge paruik, 1 spaansch geweer, 2 groote brand- meesterstokken, 2 kleine dito, 1 geeselbankje, 1 brandlijn, eenig touwwerk, 1 kistje met boeken en meer van de voormalige retoriekamer, 1 bord met boeijen, beugels, ketens, brandijzers, een zaag en meer kleinigheden, twee voetvangers met stokken, 5 helmen [in de marge: 2 helmen verkocht], 1 partij defecte geweeren, 1 kistje, 2 gootjes, negen oude stoelen, 1 ijzere kist, 2 ze gelstempels en persen, zes oude lijsten met platen zonder waarde, 1 kapstok, eenige illumina tiedraden en rommeling. Op de stadhuistoren 1 vlaggestok met knop, 1 kastje waarin 1 sleutel of ligter en eenige handschoenen. 47

Archief | 1994 | | pagina 73