39. Een model van een wenteltrap van het stadhuis. 40. Vier verschillende bordjes gediend hebbende voor tepronkstelling op het schabelletje met de volgende opschriften als diefegge, schein heilige bedriegster, deze heeft de goede trouw als een dief geschonden. Deze hebben de goede trouw als dieven geschonden. 41. Een stempeltafeltje uit de vorige eeuw. 42. Plattegrond eener kapel te Veere gesticht in of omstreeks het jaar 1330 43. Pennewerk van A. Westveer uit het jaar 1830, toen hoofdonderwijzer te Veere. 44. Tafel met bijbel alwaar vroeger de balliuw of schout zat, wanneer hij het vonnis over ie mand uitsprak. 45. Oude allongepruik welke de schout of balliuw op had als het zitting was in de vierschaar. 46. De schalen der gerechtigheid uit de vierschaar. 47. Twee oude helmen van de hellebaardiers. 48. Twee stukken zeekoraal uit O.Indië. 48a. Een Spaansch lontgeweer met koperen montuur. 48b. De berken geeselroede uit de vierschaar. 49. Model van een baggerschuit of zoogenaamde krabbelaar bestemd geweest tot het op zekere diepte [houden1 der haven, waarop geschreven staat 'Tot nut van 't Vaderland'. 50. Een steen van de Vleeschhal van Veere met het volgende opschrift: 'Seght ghij mij eens 't sij vrou of man wien het helleken van passé maken kan 1637'. 51. Acht verschillende steenen met opschriften afkomstig uit de gevels van huizen die afgebro ken zijn. 52. Dertig verschillende steenen afkomstig uit een schoorsteen waarop verschillende portretten en figuren uit het laatst der 16e eeuw. 52a. Een groen en een blauw zijden vaandel waarop geteekend zijn de wapens van Willem de derde, koning van Engeland en dat van de gemeente veere, gebruikt bij eene feestelijke gele genheid uit dien tijd. 53. Twee oude compagnie vlagjes uit de vorige eeuw. 54. Twee dievenvangers uit vroeger tijd. 55. Een bronzen hand waarop de naam van Adriaen Bra anno 1546 56. Een dito hand als no. 55 met de naam erop van Jacob Pieterssone. 57. Een hand met en bijltje uit het jaar 1551, waarop de naam staat van Hubrecht Bremboes 58. Tien verschillende lansen uit vroeger tijd van de hellebaardiers. 59. 60. Schilderij voorstellende de vloot van prins Willem de derde voor Veere in 1688 daags voor hij is uitgevaren van Vlissingen naar Engeland. 61Gedenknaald herdacht door de Veersche burgerij toen het bericht kwam dat prins Willem de eerste vermoord was 62. Lijst van de schepen die in den jare 1651 van Veere afvoeren 63. Wapenbord vermeldende familiewapens van eenige families die in Veere gewoond hebben in vroeger tijd, 17de en 18de eeuw. 63a. Paskaart van oosten tot den hoek van Schouwen opgedragen aan Willem de vijfde in den jare 1774 en ontworpen door den burgemeester Stefanus van der Loeff en den kapitein ter zee Bonifacius Cau. 63b. Plattegrond van de Catseplat uit het jaar 1700. 63c. Idem van de Hoofdplaat. 63b. Idem van het oude Domburg ten jare 1637. 64. Model van het fregatschip de Oteline uitgesneden door C. Barre wel van Zierikzee. 65. Oude zandloper uit de N.H. kerk. 66. Model van een ophaalbrug uit de vorige eeuw, geweest zijnde over de haven van Veere. 67. Een vergulde lijst met kaart voorstellende de vesting van Veere tijdens de regeering van Na poleon I. 68. Schilderij voorstellende een gezicht op Veere in het laatst der 16de eeuw. 69. Kaart voorstellende de plattegrond van Veere uit vroeger tijd. 70. Model van een vaandel van een in vroeger eeuwen alhier bestaand hebbend schildersgilde. 71Een oud riddervizier. 49

Archief | 1994 | | pagina 75