JAARVERSLAG VAN DE SECRETARIS OVER 1993 Het jaar 1993 stond in het teken van de verwerving van eigen huisvesting en van de voorbereidingen van de viering van het 225-jarig bestaan van het Genoot schap in 1994. Tot het Genootschap trad toe het Pieter Zeeman-Gezelschap, waardoor het aantal Werkgroepen op negen kwam. Bestuur en administratie Tijdens de algemene ledenvergadering van 15 juni trad vice-voorzitter prof. dr. H.J. Pabbruwe af. Vijfjaar lang is hij in functie geweest. Het Genootschap heeft rijkelijk geprofiteerd van zijn kritische inbreng, zijn deskundige adviezen en de aanwerving van tal van begunstigers in Zeeuwsch-Vlaanderen. Ook als vertegen woordiger van het Genootschap in het bestuur van het Zeeuws Museum is hij verdienstelijk geweest. Wegens deze verdiensten mocht hij uit handen van de voorzitter de Genootschapspenning in ontvangst nemen. In zijn afscheidswoord zegde de heer Pabbruwe toe, dat het Genootschap in de toekomst voor advies een beroep op hem mocht blijven doen. In zijn opvolging zal later worden voorzien. De heer M.J. van der Linde, die bij zijn aantreden als thesaurier reeds te kennen had gegeven deze functie ten hoogste één jaar lang te willen uitoefenen, trad eveneens uit het bestuur. Hem werd door de voorzitter lof toegezwaaid en een at tentie overhandigd. De heer J.A. Heyse werd tot zijn opvolger benoemd, waar mee een oude bekende in het bestuur terugkeerde. De overige leden van bestuur en commissies werden tijdens de algemene leden vergadering van 15 juni herbenoemd. Het dagelijks bestuur vergaderde zevenmaal, het algemeen bestuur kwam vier keer bijeen. Algemene ledenvergaderingen werden op 15 juni en op 13 december gehouden. De functie van administratrice werd vervuld door mevrouw A.K. de Feijter-van Noppen. Secretariaat van het Genootschap: Koninklijk Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen p/a Zeeuwse Bibliotheek Kousteensedijk 7 4331 JE Middelburg (01180)3 03 47 Vertegenwoordiging Drs. J.H. Kluiver, J.M. Moraal, prof. dr. H.J. Pabbruwe (tot 13 december) en W. van Nassau-Damen (vanaf 13 december) hadden namens het Genootschap zitting in het bestuur van de Zeeuwse Museumstichting (eerstgenoemde als secretaris). Drs. L. Zoodsma vertegenwoordigde het Genootschap in het bestuur van de Stichting Omroep Zeeland. In de Delta-Academie van Wetenschappen was het Genootschap vertegenwoor digd door mr. J. van Marion en drs. G.M. Kerkhof. Lidmaatschap Aan het begin van het verslagjaar telde het Genootschap 1584 leden. Tijdens de VI

Archief | 1994 | | pagina 8