algemene ledenvergaderingen werden negentig nieuwe leden benoemd. Tot ere leden werden benoemd de heer en mevrouw Van der Veen. Het lidmaatschap werd door 110 leden opgezegd en in de loop van het verslagjaar ontvielen het Genootschap door overlijden: ir. M.C. in 't Anker, M. Dekker, mr. W.K.H. Die- leman, jhr. mr. D.H. van Doorn, dr. F.M. Gerritzen, W.L.M. Groffen, M.J. ten Haaf, mr. J.A. Heyse, M.F. de Jonge. L. Kakebeeke, S.A. Luitwieler, C.M. Massee-Schoute, C. Philipse, M. Raeymaekers, ing. J. van Rooijen, J.D. van Scheyen en J. Schot. Aan het eind van 1993 telde het Genootschap 1547 leden, onder wie 47 huisgenootleden. Gebeurtenissen en activiteiten In de maanden januari en februari werden de Genootschapscolleges 1992-1993 afgerond met serie III, die biotechnologie tot onderwerp had. De colleges trok ken veel belangstellenden. Hetzelfde gold voor serie I (Aspecten van de muziek in de Nederlanden) en serie II (Filosofie van de geschiedenis) van de Genoot schapscolleges 1993-1994. De jaarlijkse excursie voerde op zaterdag 18 september naar Goeree-Overflak- kee, waar onder meer een bezoek werd gebracht aan de aan de noordkant van het eiland gelegen natuurgebieden en aan de plaatsen Middelharnis en Sommelsdijk. Het streven naar eigen huisvesting vergde veel overleg en aandacht. In juni kon de koopakte worden ondertekend waarmee huize 's-Hertogenbosch door de in middels opgerichte Stichting Huize 's-Hertogenbosch in eigendom werd verkre gen. Ing. J.I. de Regt werd wegens zijn inspanningen voor de verwerving van het pand tot erelid benoemd. Niet minder erkentelijk is het bestuur de vorige eigena ren, de heer en mevrouw Van der Veen, voor hun geduld en hun royale schenkin gen. Ook zij werden tijdens de algemene ledenvergadering van 13 december tot ereleden benoemd. In het meerjarenplan 1994-1997, dat tijdens de algemene ledenvergadering in de cember werd aanvaard, wordt teruggeblikt op de afgelopen tien jaar; de huidige situatie van het Genootschap wordt onder de loep genomen en voornemens voor de toekomst worden vastgelegd. De communicatie tussen bestuur en Werkgroe pen en Commissies is aanzienlijk verbeterd. Het secretariaat werkt voortreffelijk. Aan public relationsledenwerving en het aantrekken van subsidiënten en spon sors wordt niet voldoende aandacht geschonken. Het belang van het Genoot schap voor Zeeland, dat een universiteit moet ontberen, wordt nog immer te wei nig onderkend. Ondanks de toename van het aantal Werkgroepen en Commissies zijn nog niet alle wetenschappen in het Genootschap vertegenwoordigd. Voor be paalde vakgebieden zou naar samenwerkingsverbanden met andere verenigingen en instellingen moeten worden gestreefd. Pijnlijk wordt in het meerjarenplan ge constateerd dat het draagvlak voor deze en andere activiteiten te gering is: te veel werk komt neer op slechts enkele mensen. Eén van de aanbevelingen luidt dan ook, dat dit euvel moet worden verholpen wil het Genootschap niet in goede be doelingen blijven steken. De in augustus gehouden tentoonstelling van Goliath-kaarten trok een behoorlijk groot aantal bezoekers en leverde een fraai bedrag aan verkochte boeken op. Op 23 september woonde een aantal leden van besturen en commissies het door de Provincie georganiseerde symposium 'Kennisaanbod in Zeeland' bij, waar voor van bestuurswege suggesties werden aangedragen. Verscheidene Zeeuwse verenigingen en instellingen hebben moeite met het vin- VII

Archief | 1994 | | pagina 9