JAARVERSLAG VAN DE SECRETARIS OVER 1994. In 1994 is met tal van activiteiten de oprichting van het Genootschap in 1769 herdacht. De verschillende evenementen hebben door de geboden kwaliteit en veelzijdigheid een groot bereik gehad. Bestuur en administratie In de Algemene Ledenvergadering van 14 juni werd J.W. Weug, die sinds decem ber 1988 de functie van adjunct-secretaris vervulde, tot vice-voorzitter benoemd. Deze functie was sinds het terugtreden van prof. dr. H.J. Pabbruwe in juni 1993 vacant. Tot adjunct-secretaris werd in de Algemene Ledenvergadering van 13 de cember J.L.J.B. baron Sweerts de Landas benoemd, die te zijner tijd mr. J. van Marion als voorzitter zal opvolgen. Wegens zijn vertrek uit Zeeland trad drs. L. Zoodsma in december uit het Alge meen Bestuur. Tot leden van de Commissie Jaarrekening werden in laatstgenoemde vergadering A. Krijgsman, B. Oele en jhr. dr. G.F. Sandberg benoemd. De overige leden van bestuur en commissies werden in de Algemene Ledenver gadering van 14 juni herbenoemd. Het Dagelijks Bestuur vergaderde zes maal, het Algemeen Bestuur vier maal. De Algemene Ledenvergaderingen werden op 14 juni en 13 december gehouden. De functie van administratrice werd vervuld door A.K. de Feijter-van Noppen. Secretariaat van het Genootschap: Koninklijk Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen p/a Zeeuwse Bibliotheek, Kousteensedijk 7, 4331 JE Middelburg, tel. 0118- 630347. Vertegenwoordiging Namens het Genootschap hadden drs. J.H. Kluiver, J.M. Moraal (tot 13 decem ber) en W. van Nassau-Daamen zitting in het bestuur van de Zeeuwse Museum stichting (eerstgenoemde als secretaris). Half december trad drs. F. van der Doe tot dit bestuur toe als opvolger van J.M. Moraal. Drs. L. Zoodsma vertegenwoordigde het Genootschap in het bestuur van de Stichting Omroep Zeeland. In de Algemene Ledenvergadering van 13 december werd drs. R.L. Koops tot zijn opvolger benoemd. In de Delta-Academie van Wetenschappen werd het Genootschap door drs. G.M. Kerkhof en mr. J. van Marion vertegenwoordigd. Lidmaatschap Aan het begin van het verslagjaar telde het Genootschap 1547 leden. In de Alge mene Ledenvergaderingen werden 117 nieuwe leden benoemd. In de loop van 1994 ontvielen het Genootschap door overlijden: dr. C.J. Overweel, L.J. Bol, drs. H.M.J. Kiviet, mej. drs. J. Jansen, J.J. Tevel, H. Hoitsma, ir. G.S. van Geuns, J.L. Dregmans, H.A. Roth, dr. A. de Vin, ir. PR. Liezenga, ir. J.P. Berdenis van Berle- kom, J.A. Agelink van Rentergem, dr. ir. C.M. Brakman, M. Allewijn, B.A. de Jonge, ir. W. Beentjes en drs. M. van de Bijl. Het lidmaatschap werd door 106 le den opgezegd. Aan het eind van 1994 telde het Genootschap 1540 leden, onder wie 50 huisgenootleden. VI

Archief | 1995 | | pagina 10