In 1987 werden ook enkele exemplaren waargenomen boven de Kriekeputten in oostelijk Zeeuwsch-Vlaanderen. In het najaar zijn enkele waarnemingen gedaan op Walcheren en Zuid-Beve land. Boven het Kanaal door Walcheren werden in september 1988 enkele foe- ragerende dieren waargenomen. Bij Bath werden in september 1992 enkele exemplaren gezien. Deze meldingen hebben ongetwijfeld betrekking op migre rende dieren, omdat de soort in de zomermaanden op deze plaatsen ontbreekt. Dwergvleermuis Pipistrellus pipistrellus (Schreber, 1774) De dwergvleermuis (zie afb. 6) is zonder twijfel de meeste voorkomende vleer muis in Zeeland. De soort is overal aangetroffen (zie afb. 25). Veel waarnemin gen van 'kleine' vleermuizen die tijdens avondwandelingen worden gezien in dorpen en boven dijken hebben betrekking op deze soort. De dwergvleermuis is Afb. 6. Vliegende dwergvleermuizen op een zolder. een uitgesproken gebouwbewoner; de meeste kolonies zijn bekend van spouw muren in woonhuizen. De soort komt zowel in oude delen van de stad als in nieuwe woonwijken voor. Kraamkolonies zijn onder meer opgespoord te West- hove, Goes, 's-Heerhendrikskinderen, Sint Kruis, Plate, Oostburg en Aardenburg. Meldingen of klachten over vleermuizen blijken voor het overgrote deel betrek king te hebben op kraamkolonies van dwergvleermuizen. Afb. 7 geeft de kolo niegrootte en het aantal bekende kolonies van deze soort. Hier zijn alleen kolo nies opgenomen die uit meer dan tien exemplaren bestonden. Indien van dezelfde plaats in één seizoen of meerdere jaren gegevens bekend waren, is slechts die op gave geselecteerd met het grootste aantal. Zo zijn in Zeeland zeven kolonies be kend van meer dan 100 exemplaren. 92

Archief | 1995 | | pagina 122