eeuw) en serie II in november/december van de Genootschapscolleges 1994/1995 over evolutie was evenzeer veel belangstelling. Op 17 september vierde de werkgroep Historie en Archeologie het 30-jarig be staan met een speciale bijeenkomst voor de werkgroep en leden van de Zeeuw- sche Vereeniging voor Dialectonderzoek. Bij deze gelegenheid werd ook num mer 100 van Nehalennia gepresenteerd. Op 24 september vond de jaarlijkse excursie plaats, deze keer naai" Vlissingen, de stad waar het Genootschap 225 jaar geleden werd opgericht. Inleidingen over de geschiedenis van Vlissingen, bezoeken aan het Gemeente-archief, de St. Jacobs- kerk en de Karolingische Burg in Oost-Souburg maakten deze excursie tot een succes. Eind november werd door het bestuur de versnelde verkoop van de Encyclopedie van Zeeland in gang gezet. Leden werd de mogelijkheid geboden deze uitgave voor een verder gereduceerde prijs 300,— tegen voorheen 420,—) te verwer ven. Van deze gelegenheid werd ruim gebruik gemaakt. Op 16 december nam drs. L. Zoodsma afscheid van het Rijksarchief in Zeeland, bij welke gelegenheid hem door de hoofdconservator de genootschapspenning werd uitgereikt wegens zijn vele verdiensten voor het Genootschap. Op 16 en 18 december was huize 's-Hertogenbosch opgenomen in het pro gramma van de Open Monumentendagen in Middelburg. Bij die gelegenheid werd ook een groot aantal genootschapspublikaties verkocht. Op 27 december vond de inmiddels tot traditie geworden eindejaarsbijeenkomst in huize 's-Hertogenbosch plaats. Het bestuur greep deze gelegenheid aan om bij monde van de voorzitter de leden van de Jubileumcommissie nog eens extra in het zonnetje te zetten voor de grote bijdrage die zij aan het welslagen van het ju bileum geleverd hadden. Op 30 december vond in de Burgerzaal van het stadhuis in Middelburg de pre sentatie plaats van de 'Middelburgse Symfonieën' van Christian Ernst Graf (1723-1804). Deze uitgave verscheen als deel 2 in de reeks Exempla Musica Ze- landica. Het bestuur gaf bij talloze bijeenkomsten, ontvangsten, openingen van tentoon stellingen en andere evenementen acte de présence. Voorzitter en secretaris vergaderden minstens één maal per week om genoot schapsaangelegenheden te bespreken en lopende zaken af te handelen. Werkgroep Historie en Archeologie Het ledental van de Werkgroep en de Zeeuwsche Vereeniging voor Dialectonder zoek bleef in 1994 met circa 900 leden stabiel. Op 19 september 1994 was het precies dertig jaar geleden dat de Werkgroep werd opgericht. Een maand na de eerste bijeenkomst, op 21 oktober, verscheen het eerste nummer van het Bulletin, de voorloper van Nehalennia, waarvan in het najaar van 1994 het honderdste nummer werd gepresenteerd. Beide jubilea wer den op 17 september 1994 gevierd in een jubileumbijeenkomst in huize 's-Herto- genbosch. Bij deze gelegenheid werd tevens afscheid genomen van B. Oele, die na 25 jaar penningmeesterschap het bestuur van de Werkgroep verliet. Namens de Werkgroep werd hem een cadeau overhandigd. De voorzitter van het Genoot schap reikte hem de Genootschapspenning uit. RJ. Triou werd in deze vergade ring benoemd tot nieuwe penningmeester van de Werkgroep. Nehalennia verscheen vier maal: drie reguliere uitgaven en het herfstnummer, de VIII

Archief | 1995 | | pagina 12