honderdste Nehalennia, getiteld 'Omzien en rondblikken', met bijdragen van di verse auteurs over de afgelopen dertig jaar. Op 7 mei werd de jaarlijkse excursie gehouden, deze keer naar Wolphaartsdijk en Noord-Beveland. In Colijnsplaat vond de algemene ledenvergadering plaats. De jaarlijkse historische studiedag van de Werkgroep was dit jaar geïncorporeerd in het jubileumcongres met als thema 'De Romantiek in Zeeland'. De vice-voor- zitter van de Werkgroep drs. F. van der Doe trad op als voorzitter van de congres commissie. De serie 'voordrachten lopend onderzoek' werd dit jaar vervolgd. De voorzitter van de Werkgroep drs. J.H. Kluiver opende het jaar op 6 januari met een voor dracht met dia's over de interpretatie van het schilderij 'Gezicht op de haven van Middelburg' door Adriaen van de Venne. Op 13 april gaf drs. H.J. van Leusen een lezing over boekhandelaar Wetter in Middelburg onder de titel 'Een Middel burgse boekhandel in Revolutietijd, 1774-1794', onderdeel van zijn promotie-on derzoek. Drs. C. Rooze-Stouthamer besloot de reeks op 7 november met een toe lichting op haar promotie-onderzoek naar de geschiedenis van de Reformatie in Zeeland. De Werkgroep had in 1994 twee lopende projecten. Het eerste project be treffende prijsvragen uitgeschreven door het Genootschap is een vervolg op het eind 1993 afgesloten project tot indicering van het oud-archief van het Genoot schap en wordt uitgevoerd door dezelfde leden. Het beoogt een beschrijving te maken van de door het Genootschap gepubliceerde prijsvragen. Onder begelei ding van de gemeentearchivaris van Veere, de heer P. Blom, bleef een kleine maai- enthousiaste groep deelnemers aan het project Huizen, bewoners en bewo- ningsgeschiedenis van Veere werken. Werkgroep Geologie De werkgroep Geologie telde 85 leden aan het eind van december 1994. De volgende lezingen werden gehouden: 'Landschap, flora en fauna rondom de Santis (voor-Alpen)' door J. Koole, Dordrecht; 'Een verzamelreis naar Portugal', door G.J. Geuze, Oost-Souburg; 'De boring Zuurland, het Oud-Pleistoceen', door L. Hordijk, Brielle; 'Zand nader bekeken', door mw. A. Krull-Kalkman, Oostburg; 'Reptielen en amfibieën', door A.J.M. Sleijpen, Oost-Souburg; 'Nieuw-Zeeland ten voeten uit. Landschap en geologie van het land van de witte wolk', door R. Pouwer, Amsterdam en 'De grens Krijt-Tertiair', door drs. J.W.M. Jagt, Venlo. Er werden twee determinatiebijeenkomsten georganiseerd. Op zater dag 4 juni werd een bottenvistocht op de Oosterschelde gehouden, waarvoor veel belangstelling bestond. In de kelder van het Zeeuws Museum werden enkele vitrines ingericht rond het thema de geologie van Zeeland, als onderdeel van de jubileumtentoonstelling 'Spiegel van de tijd'. Van het mededelingenblad verscheen een aflevering. Werkgroep Muziek De ledenvergadering van de Werkgroep Muziek werd op 28 maart gehouden. Het ledental van de Werkgroep bewoog zich rond de 135. Het bestuur kwam vier maal bijeen ter bespreking van de activiteiten. Aan de orde kwamen onder meer het jubileum van het Genootschap, de evaluatie van de Commissie Orgelconcer- IX

Archief | 1995 | | pagina 13