ten Middelburg, de enquête onder de leden, de financiën en het instrumenten fonds. De Werkgroep organiseerde de volgende activiteiten: 28 mei, recital door Remy Syriër (clavecimbel) en Jerome Mimis (traverso) in huize 's-Hertogenbosch; 11 juni, muzikaal geïllustreerde lezing tijdens het jubileumcongres door drs. Mar- joeska Ponsioen over Zeeuwse componisten, gevolgd door een recital met wer ken van G.H.G. von Bracken Fock, uitgevoerd door Jan Willem Nelleke (piano), Riejan Verhees (zang) en Alexander van den Tol (viool); 17 september, lezing door dr. L.P. Grijp over Jacob Cats, gevolgd door een recital met liederen van Cats, uitgevoerd door Suze van Grootel (sopraan) en Louis Peter Grijp (luit) in het stadhuis te Brouwershaven; 15 oktober, concert door het Icarus Ensemble met werken uit de barok in de Kloveniersdoelen te Middelburg; 30 december, presentatieconcert naar aanleiding van het verschijnen van Exempla Musica Ze- landica II door een barok-ensemble onder leiding van Ruud Huybregts met wer ken van C.E. Graf, P. Bustijn en J.S. Bach in de Burgerzaal van het stadhuis te Middelburg. Werkgroep Theologie In 1994 vonden nog twee lezingen plaats over het thema 'Gezinsleven en seksu aliteit in theologisch perspectief'. Op 17 februari sprak dr. P. van den Akker over verschuivingen in de moraal ten aanzien van huwelijk en seksualiteit sinds het begin van het christendom. Op 3 maart hield prof. dr. P. Leenhouwers een inleiding over de contouren van de toekomstige samenleving. Daarbij werd de vraag gesteld: 'Wordt de werkelijk heid altijd achteraf gesanctioneerd en heeft de kerk hierop nog invloed? Welke invloeden zijn bepalend voor deze ontwikkeling?'. Het centrale thema voor het jaar 1994/1995 is: 'De kansen van het christendom in het derde millennium'. De eerste lezing in het kader van deze cyclus werd gehouden door prof. dr. E. van Olst op 19 december. Zijn inleiding was getiteld: 'Van modern naar postmo dern; verkenningen en balans van de cultuurfilosofische situatie met het oog op de toekomst van het christendom'. De bijeenkomsten van de werkgroep Theologie werden steeds gehouden in de Zeeuwse Bibliotheek. Gemiddeld werden de lezingen door ongeveer 50 personen bezocht. Naar aanleiding van het centrale thema van de werkgroep Theologie in het sei zoen 1993/1994 werd in het voorjaar 1994 eveneens een studieclubje gefor meerd, dat onder leiding van dr. G.H. Buijssen zes maal bijeen kwam in de Zeeuwse Bibliotheek. Werkgroep Maatschappijwetenschappen De lezingencyclus over het thema 'De pluriforme samenleving' werd afgesloten met een lezing door prof. G. Extra, getiteld 'Taal en minderheden'. De spreker ging vooral in op de problemen, maai' ook op de mogelijkheden, die taalonder wijs aan (meertalige) allochtonen geeft. In het kader van het 225-jarig bestaan van het Genootschap organiseerde de werkgroep, in samenwerking met het provinciaal bestuur, bedrijven en instellin gen in Zeeland, het symposium 'Informatietechnologie en samenleving'. Deze X

Archief | 1995 | | pagina 14