veau zelf was reeds in de bouwvoor opgenomen. Het vondstmateriaal wordt ge karakteriseerd door Pingsdorfaardewerk en inheems hardgebakken grijs aarde werk. Opmerkelijk is tenslotte het voorkomen onder het middeleeuwse vondst materiaal van een aantal fragmenten van Romeinse dakpannen. Vlissingen - Oost-Souburg (afb.3) Afb. 3 De gereconstrueerde ringwalburg van Oost-Souburg vanuit de lucht, september 1994. Foto R.H. Groen. In 1994 werd de wal van de vroeg-middeleeuwse burg van Oost-Souburg op nieuw opgeworpen en het binnenterrein summier ingericht. Ter gelegenheid van de opening verscheen een gemeentelijke brochure9. Van de vier toegangen werd de westelijke gereconstrueerd; de overige drie werden in het talud van de wal ge markeerd. Ter weerszijden van de gereconstrueerde poort is een stuk van de kroonpalissade aangebracht. Op grond van de opgravingsgegevens kan niet wor den gezegd of deze er ooit daadwerkelijk is geweest; aannemelijk is dit echter wel. Op het binnenterrein werden de kruispaden aangelegd, deels voorzien van een wegdek van houten stammetjes. Het zuidoostelijk kwadrant werd als 'bo demarchiefstuk' zoveel mogelijk in zijn oorspronkelijke toestand gelaten, waar- 9. Van Ginkel 'Karolingische burg'. In 1995 verschijnt een boek dat het archeologisch onderzoek van alle Zeeuwse ringwalburgen behandelt en dat tevens een hernieuwde interpretatie bevat van het geschiedkundige bronnenmateriaal, zie: Van Heeringen, Henderikx en Mars, 'Ringwalburgen'. 127

Archief | 1995 | | pagina 157