door het iets hoger is komen te liggen dan het resterende deel van het binnenter rein. De drie kwadranten zijn, met het oog op het huidige multifunctionele ge bruik van de burg, geëgaliseerd en ingezaaid met een grasmengsel dat goed be stand is tegen betreding. De wal en het 'oorspronkelijke' kwadrant zijn ingezaaid met een natuurlijk gras- en kruidenmengsel en afgerasterd voor beweiding met schapen. Aan de buitenzijde van de wal is aan de noordzijde voor de schapen een drinkput uitgegraven die tevens een visuele impressie van de gracht geeft. De drinkput wordt van water voorzien door het regenwater dat van het burgterrein afstroomt door een drainagebuis in de noordelijke poort. Dit afwateringssysteem functioneert volgens hetzelfde principe als de vroeg-middeleeuwse afwatering die tijdens de opgravingen is aangetroffen. Over het noordwestelijk kwadrant van de wal en de gereconstrueerde poort is een wandelpad aangelegd om het ter rein ook vanaf een hoger standpunt te kunnen overzien. Van een reconstructie van een aantal van de houten huizen werd afgezien vanwege de te verwachten jaarlijks terugkerende onderhoudskosten en de gevoeligheid voor vandalisme. Late Middeleeuwen Aardenburg-St. Jorishof (afb. 4) De waterput die ontdekt is bij een verkenning die zijdelings al ter sprake is geko men bij de Romeinse Tijd, kan op grond van het aardewerk omstreeks 1300 wor den gedateerd. De gebruikte baksteen heeft een formaat van 27 x 13x7 cm. On der de vondsten bevinden zich een drinkbekertje van grijs aardewerk, een twee kleine kannen van respectievelijk rood en grijs aardewerk (afb. 4). Afb. 4 Aardenburg-St. Jorishof. Aardewerk, schaal 1:4. Tekening L.C.J. Goldschmitz-Wie- linga, AWN afd. Zeeland. 128

Archief | 1995 | | pagina 158