goed bezochte bijeenkomst vormde de afsluiting van de jubileumfestiviteiten. Voor het komende seizoen wil de werkgroep - mits hiervoor voldoende belang stelling bestaat - in een klein groepje een discussie op gang brengen over een ac tueel onderwerp aan de hand van een boek of wetenschappelijk werk. Als afslui ting wordt gedacht aan een lezing, of een schriftelijke verslaglegging van de discussie. Werkgroep Film/Media/Communicatiewetenschappen De film 'Het is een schone dag geweest' van de Zeeuws-Vlaamse cineast Jos de Putter uit 1993 is door de werkgroep op 5 april in de recreatiezaal van verzor gingshuis Ter Reede te Vlissingen vertoond voor een publiek van 150 personen. De filmvertoning is door de werkgroep aangeboden ter gelegenheid van het 225- jarig bestaan van het Genootschap. Op 23 april is de algemene ledenvergadering in huize 's-Hertogenbosch te Mid delburg gehouden. Aansluitend werd onder meer een bijzonder licht- en klank spel van producer Carl Reuter uit Zoutelande en duiker Dries van Weenen uit Colijnsplaat vertoond. De film Ergens in Nederland uit 1940, die door de bezetter werd verboden, stond op het programma, maar is ook op de televisie vertoond. Het wachtschip 'Noord- Brabant', het Vlissingse station en het hotel 'Zeeland' komen in de film voor. Op 8 november 1994 trad tijdens de algemene ledenvergadering in 'De Prins van Oranje' te Goes ing. J.I. de Regt tot het bestuur van de Werkgroep toe. Drs. P.J. de Rooy-Janse werd tot voorzitter benoemd. De Commissaris der Koningin, drs. W.T. van Gelder, sprak vervolgens over 'De verbeelding aan de macht', een inleiding op de lezing met lichtbeelden van drs. Iman Wilkens, getiteld 'Keltisch Zeeland in 1200 voor Christus.' Wilkens' opvat tingen dat Homerus' verhalen zich onder andere in Keltisch Zeeland hebben af gespeeld en Homerus zelf uit 'Iosland' (Nieuw en Sint Joosland) geboortig is, hebben een overweldigende belangstelling van de media gekregen. Werkgroep Kunstgeschiedenis De werkgroep groeide in 1994 van 136 naar 155 leden. Het bestuur kwam bijeen op 24 januari, 28 maart, 29 augustus en 28 november. De jaarlijkse ledenvergadering was op 25 april. De contributie bedroeg 15,- per jaar. Het lezingenprogramma was als volgt: drs. Gertrud J.M. van Loon over 'Een weg door de woestijn. Christendom, monniken en kloosters in Egypte' op 14 fe bruari; dr. J.A. Brandenburg over 'De verering van de Heilige Anna' op 14 maart; (na het huishoudelijk gedeelte van de ledenvergadering) drs. PW. Sijnke over 'Middelburg in de 19e en 20e eeuw' op 25 april; prof. Carel Blotkamp over 'Mondriaan: onder, boven, links, rechts. Over compositieproblemen in zijn abs tracte werk' op 17 oktober; 'Mondriaanmiddag' in Domburg onder leiding van drs. Jacqueline van Paaschen op 23 oktober en drs. H.R. Hoetink over 'Mens beeld in de Beeldende Kunst' op 14 november. Op 28 mei ging de jaarlijkse excursie naar de stad 's-Hertogenbosch, wat een zeer geslaagde kunstreis werd. De projectgroep Schütz maakte vorderingen met het verzamelen van gegevens over leven en werk van de Zeeuwse kunstschildersfamilie Schütz. De project- XI

Archief | 1995 | | pagina 15