dergebied van Valkenisse vormt daarvoor een te grote barrière voor het opdrin gen van de vloedschaar. Gezien de cycliciteit van erosie en aanwas is het aanne melijk dat op een gegeven moment de erosie weer stopt en aanwas plaats zal vin den en dat de restanten van de nederzetting dus weer afgedekt zullen worden. De resultaten van het onderzoek zullen volgend jaar in boekvorm verschijnen2". Het onderzoek wordt voortgezet. Sluis a f b. 9 De heer J. Weij uit Draaibrug meldde de vondst van een compleet pelgrimsin signe uit Sluis. Het rechthoekige insigne met dakvormige bovenzijde toont aan de onderzijde Karei de Grote met daarboven Christus aan het Kruis geflankeerd door de apostelen Petrus en Paulus. Het insigne is afkomstig uit Aken. Een der gelijk type uit Aken was tot op heden niet bekend2'. Afb. 9 Sluis. Pelgrimsinsigne uit Aken. Hoogte 5 cm. Foto J. Weij, Draaibrug. Veere-huis De S t r uy s (afb. 10) Tijdens verdiepen van een kelder onder een van de Schotse Huizen aan de Kaai te Veere en wel het huis De Struys, volgens de gevelsteen daterend uit 1561, werd in de zuidwesthoek een rechthoekige beerput aangetroffen. Dankzij de mel ding door gemeente-archivaris P. Blom, kon in twee dagen tijd (23 en 24 febru ari) de gehele inhoud minutieus worden onderzocht. Het onderzoek werd uitge voerd door het Provinciaal Depot voor Bodemvondsten. Gemeentewerken van Veere zorgde uiterst attent voor het transport van de gigantische inhoud van de beerput naar Middelburg. 20. Van Heeringen, Hendrikse, Kuipers en Oele, 'Verdronken Land'. 21. Vgl. Koldeweij 'De Heilige Karei de Grote'. 134

Archief | 1995 | | pagina 164